بیعت دو سرکرده مزدور جبهه‌النصره و داعش

بیعت دو سرکرده مزدور جبهه‌النصره و داعش shia muslim                   
پس از تسلط کامل جنایتکاران داعش بر مرزهای بین عراق و سوریه، اعضای گروه جبهة النصرة در شهر مرزی البوکمال واقع در استان دیرالزور مجبور به بیعت با داعش شدند..

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ نیروهای گروه تروریستی جبهة ‌النصرة وابسته به القاعده با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" در شهر مرزی "البوکمال" واقع در مرز عراق و سوریه، بیعت کردند.

براساس این گزارش، پس از تسلط کامل جنایتکاران داعش بر مرزهای بین عراق و سوریه، اعضای گروه جبهة النصرة در شهر مرزی البوکمال واقع در استان دیرالزور مجبور به بیعت با داعش شدند.

پایگاه خبری وابسته به گروه‌های تکفیری در سوریه با انتشار تصاویری از بیعت این دو گروه تکفیری اعلام کرد که «ابو یوسف» یکی از فرماند‌هان جبهه النصره در بوکمال واقع در ریف شرقی دیرالزور سوریه با ابوعمر شیشانی (چچنی) سرکرده داعش بیعت کرده است.

منابع خبری دو روز پیش از توافق انجام شده بین جبهه النصره و داعش خبر داده بودند. طبق این توافق، جبهة النصره متعهد شده بود از استان دیروالزور خارج شده و منطقه را به داعش بسپارد و در عوض نیروهای داعش نیز اجازه خروج به آن‌ها بدهند.

ماههاست که بین داعش و جبهة النصره درگیری‌های شدیدی در مناطق مختلف سوریه به خصوص شمال حمص در گرفته است.

طبق این توافق، جبهة النصره متعهد شده است شمال حمص را نیز به داعش بسپارد.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که این اقدام میان دو گروه در سوریه از ماه ژانویه تاکنون به داعش اجازه می‌دهد تا کنترل مناطق مرزی سوریه و عراق را به دست بگیرد و این مساله بعد از وقوع درگیری‌های گسترده در منطقه میان دو طرف صورت گرفت.

کلید واژه های مطلب: بیعت   دو   سرکرده   مزدور   جبهه‌النصره   و   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.