جلسه اضطراری پادشاه عربستان

جلسه اضطراری پادشاه عربستان shia muslim                   
پادشاه عربستان شب گذشته جلسه ای را به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار کرده اما به احتمال زیاد هراس وی از ورود داعش به شهر مرزی عرعر در خاک عربستان دلیل اصلی تشکیل این جلسه بوده است.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، شامگاه شنبه در دیدار شیوخ و شاهزادگان سعودی که سعد حریری رییس جریان المستقبل لبنان نیز در بین آنها حضور داشت بر لزوم مقابله با تروریسم و افرادی که در میان مسلمانان تفرقه می‌اندازند تاکید کرد.

وی گفت: ما به شدت با همه اشکال و الگوهای مختلف تروریسم مخالفیم و هرگز اجازه نمی‌دهیم که عده‌ای تروریست منحرف دین مبین اسلام را برای استفاده از منافع شخصی بکار بگیرند.

پادشاه عربستان جلسه شب گذشته را به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار کرده اما به احتمال زیاد هراس وی از ورود عناصر داعش از الانبار عراق به شهر مرزی عرعر در خاک عربستان دلیل اصلی تشکیل این جلسه بوده است.

ملک عبدالله از گروه خاصی نام نبرده ولی به نظر می‌آید به تحولات عراق اشاره داشته است.

وی تاکید کرد که ما با عزم و اراده، قاطعیت و همکاری مردم کشورمان این تروریست‌های مایه عذاب را بیرون می‌رانیم.

پس از شروع حملات و پیشروی‌‌های جنایتکاران داعش در عراق، «نوری مالکی» نخست وزیر این کشور، عربستان سعودی را به حمایت مالی و معنوی از شبه نظامیان این گروه متهم کرد.

سرتیپ مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح نیز عربستان را از مجریان منطقه‌ای درگیری‌ها در عراق خواند و پیش‌بینی کرد که در آینده اتفاقات ناگواری برای کشورهای صادرکننده تروریسم به عراق و سوریه خواهد افتاد.

براساس گزارش روزنامه آلمانی "زوددویچه زایتونگ" چاپ مونیخ عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، مهمترین منابع پشتیبانی مالی گروه مسلح دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) هستند.

کلید واژه های مطلب: جلسه   اضطراری   پادشاه   عربستان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.