پذیرایی آستان مقدس حرم امام علی(ع) از آوارگان عراقی

پذیرایی آستان مقدس حرم امام علی(ع) از آوارگان عراقی shia muslim                   
بیش از 2500 خانواده آواره عراقی تحت پوشش آستان مقدس حرم امام علی(ع) قرار گرفتند و خدمات مختلفى از قبیل مسکن و خوراک و خدمات درمانى رایگان و سرویسهاى بهداشتى مناسب ارائه گردید.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ در پى اوضاع بحرانى استان نينوا در شمال عراق و اشغال شهر موصل توسط تروريست‌هاى داعش هزاران خانوار با ترک خانه‌هاى خود به استان‌هاى جنوبى كشور مهاجرت كردند.
 
آستان مقدس حرم مطهر امام علی(ع) به منظور استقبال از بخش بزرگى از اين خانواده‌ها که به شهر نجف اشرف پناه آورده‌اند با ارائه خدمات انسان دوستانه طى برنامه ريزى مناسبى خدمات مختلفى از قبيل مسكن و خوراک به آنان تقديم می‌کند.
 
«زهير شربه» جانشين توليت آستان طى مصاحبه‌اى با واحد اطلاع رسانى آستان در اين رابطه اظهار داشت: جهت استقبال و پذيرايى از خانواده‌هاى جنگ زده كه به شهر نجف مهاجرت كرده‌اند با نهادها و سازمان‌هاى دولتى هماهنگى‌هاى لازم انجام شد و با برنامه ريزى مناسبى كه توسط بخش‌هاى مختلف آستان انجام گرفت بيش از 2500 خانوار تحت پوشش آستان قرار گرفتند و خدمات مختلفى از قبيل مسكن و خوراک و خدمات درمانى رايگان و سرويسهاى بهداشتى مناسب ارائه گرديد.
 
«محمد ابراهيم موسى» رئيس بخش روابط عمومى آستان نيز در اين رابطه اظهار داشت: آستان قدس علوى طى دو هفته اخير نقش مهمى در ساماندهى خانوارهاى جنگ زده و حمايت از آنان ايفا كرده است. علاوه بر آن حسينيه‌هاى جاده كربلا كه در ايام زيارت اربعين حسينى محل استراحت زائران مى‌باشد توسط مسؤولين هيئت‌هاى عزادارى و افراد نيكوكار بازگشايى شد تا بعنوان مسكن براى اين خانوارها مورد استفاده قرار بگيرند.
 
محمد ابراهيم افزود: تعداد اين افراد كه به شهر نجف پناه آورده‌اند بيش از 15 هزار نفر برآورد مى‌شود. با تلاش مسؤولين و خادمان آستان بخش بزرگى از وعده‌هاى غذايى اين افراد تامين شد. تعدادى از اين خانوارها در كمپ زائر واقع در خيابان كمربندى مستقر شدند و بقيه خانوارها بوسيله‌ى خودروهاى آستان به حسينيه‌هاى جاده كربلا منتقل شدند.
 
«فلاح الصراف» مسؤول بخش خدمات كمپ زائر آستان طى مصاحبه‌اى ضمن اشاره به هماهنگى‌هاى انجام شده با وزارت حقوق بشر و وزارت امور مهاجران و پناهنگان به خدمات ارائه شده به اين بناهندگان اشاره كرد و گفت: سالن‌هاى سرپوشيده كمپ زائر مجهز به سيستم خنک كننده بوده و سرويس‌هاى بهداشتى داراى ماشين‌هاى لباسشويى مى‌باشد و با هماهنگى با سازمان هلال احمر و اداره كل بهداشت و درمان استان نجف خدمات درمانى رايگان نيز به اين افراد ارائه مى‌شود.
کلید واژه های مطلب: پذیرایی   آستان   مقدس   حرم   امام   علی(ع)   از   آوارگان   عراقی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.