درخواست برای دعا و نماز باران در آمریکا

درخواست برای دعا و نماز باران در آمریکا shia muslim                   
بحران خشکسالی در ایالات متحده آمریکا ـ بویژه کالیفرنیا ـ مردم و مسؤولان این کشور را بر آن داشته است تا شهروندان این کشور را به دعا و نماز برای بارش باران فرا خوانند.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ بحران خشکسالی در ایالات متحده آمریکا، مردم و مسؤولان این کشور را بر آن داشته است تا شهروندان این کشور را به دعا و نماز برای بارش باران فرا خوانند.
 
شدت این بحران به حدی است که حتی برخی از مردم با ارسال ایمیلهای انبوه، از دیگران التماس دعا داشته اند و از آنها خواسته اند که این ایمیل ها را برای بقیه هم بفرستند.
 
جنوب غربی آمریکا یکی از مناطقی است که از سه سال پیش تاکنون گرفتار کم آبی است و در میان ایالات این منطقه، "کالیفرنیا" با خشکسالی شدیدتری مواجه شده است.

صنعت 45 میلیارد دلاری کشاورزی ایالت کالیفرنیا که تقریبا نیمی از میوه، سبزیجات و خشکبار آمریکا را تولید می کند هم اکنون در خطر جدی قرار دارد. به عنوان مثال، ایالت کالیفرنیا 80 درصد بادام جهان را تولید می کند و کشت بادام به تنهایی 10 درصد آب ایالت را نیاز دارد.
 
اکنون اکثر کشاورزان کالیفرنیایی برای زراعت به جای بارندگی به آبیاری متکی هستند و بسیاری از آنها آب مورد نیازشان را از پروژه‌های فدرال و ایالتی تامین می‌کنند که آب را از "سن خواکین ساکرامانتو" منتقل می‌کنند. آنها باید برای هر واحد آب 1000 دلار پرداخت کنند. 
 
با گران تر شدن آب، کشاورزان کالیفرنیایی امسال 500 هزار متر مربع از زمین های خود را بدون کشت رها کردند. نبود آب مساوی است با نبود کار و مطابق تحقیقات مقدماتی، حدود 14500 شغل تمام وقت و فصلی در نتیجه این شرایط از بین می رود. با بحرانی تر شدن اوضاع که با بالا رفتن قیمت ها نیز همراه خواهد بود، خانواده های آمریکایی آینده بدی را پیش رو خواهند داشت.
 
«پروفسور ریچارد هوئیت» کارشناس خبره مدیریت اقتصادی آب در دانشگاه کالیفرنیا، اعتقاد دارد قیمت غذا در سال 2014 زیاد بد نیست و باید اثرات بدتر از آن را در سال 2015 مشاهده کرد. 
 
به گفته مقامات آمریکایی، کالیفرنیا که پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا به شمار می‌رود، در حالت فاجعه باری به سر می‌برد که حتی برخی از جوامع کوچک را با خطر تمام شدن منابع آب آشامیدنی نیز روبرو کرده است!
 
تصویر زیر یکی از تابلوهایی را نشان می دهد که برای درخواست دعای نزول باران در یک مزرعه نصب شده است:
 
 
در بهمن ماه سال گذشته نیز مسلمان منطقه "سان گابریل" در کالیفرنیا به خاطر خشکسالی بی سابقه در این ایالت نماز باران خواندند تا از شدت کم آبی موجود که بر زندگی ساکنان و کشاورزی کالیفرنیا تاثیر گذاشته است بکاهند.

کلید واژه های مطلب: درخواست   برای   دعا   و   نماز   باران   در   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.