عشایر الانبار از ارتش عراق درخواست حمایت در قبال داعش را کردند

عشایر الانبار از ارتش عراق درخواست حمایت در قبال داعش را کردند shia+muslim                   
رئیس عشایر البو فهد استان الانبار درباره حضور ارتش و نیروهای مسلح عراق در این استان و عملیات آن علیه داعش تاکید کرد که این عشایر الانبار بودند که از ارتش عراق خواستند، آنها را در قبال حملات داعش حمایت و پشتیبانی کند.

 به گزارش مصاف به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، شیخ عبد الکریم المحمداوی، رئیس عشایر البو فهد در استان الانبار عراق درباره حضور ارتش و نیروهای مسلح عراق در این استان و عملیات آن علیه گروه تروریستی داعش تاکید کرد که این عشایر الانبار بودند که از ارتش و نیروهای مسلح عراق خواستند، آنها را در قبال حملات داعش حمایت و پشتیبانی کند.

المحمداوی در ادامه با مورد خطاب قرار دادن افرادی که خود را منتسب به نیروی پلیس و افسران این دستگاه می‌دانند، اقدام آنها در تسلیم سلاح‌ها و مراکزشان به گروه داعش را مورد انتقاد قرار داد.

از سوی دیگر «اسماء العانی»، رئیس کمیته بهداشت و سلامت استان الانبار تصریح کرد که پزشکان بیمارستان فلوجه و کادرهای پزشکی که خارج از شهر فلوجه سکونت دارند، به دلیل تعرض‌های داعش در تردد خود با مشکل مواجه هستند.

العانی در ادامه افزود: با این حال وزارت بهداشت همچنان تمام نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌های الفلوجه را تامین می‌کند و هم اکنون این شهر با هیچگونه کمبود دارو یا تجهیزات پزشکی مواجه نیست و کادرهای پزشکی همچنان به ارائه خدمات به اهالی مشغول هستند.

وی در خصوص اوضاع جاری در فلوجه گفت: شهر فلوجه همچنان در کنترل داعش است و عناصر این گروه تروریستی اقدام به آواره کردن هزاران نفر از اهالی شهر و تبدیل خانه‌های آنها به پناهگاه‌هایی برای خود کرده‌اند.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.