تهدید شیعیان اسن یورت استانبول به جلوگیری از پخش اذان!

تهدید شیعیان اسن یورت استانبول به جلوگیری از پخش اذان! shia muslim                   
برخی از افرادی که به عنوان حامیان و وابستگان داعش در ترکیه شناخته می‌شوند شیعیان منطقه اسن یورت استانبول را تهدید کردند که دیگر اجازه گفته شدن اذان شیعیان را در این منطقه نخواهند داد.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ گروه‌های تروریستی وابسته به داعش پس از به آتش کشیدن مسجد شیعیان در استانبول اکنون به تهدید شیعیان روی آورده‌اند.

پس از آنکه مسجد محمدیه منطقه اسن یورت استانبول که مسجدی متعلق به شیعیان در این منطقه شناخته می‌شود به آتش کشیده شد و سپس مورد تعرض و دزدی قرار گرفت، اکنون برخی از افرادی که به عنوان حامیان و وابستگان داعش در ترکیه شناخته می‌شوند، با تشکیل تیم‌های دو یا سه نفره با حضور در کوچه‌های این مناطق با تهدید شیعیان به آن‌ها می‌گویند که دیگر اجازه گفته شدن اذان شیعیان را در این منطقه نخواهند داد.

این حوادث در حالی رخ می‌دهد که این افراد و عناصر شناخته شده با حضور در مسجد محمدیه به تهدید امام جماعت و برخی از نمازگزاران پرداخته بودند که پس از این ماجرا هیئت امنای مسجد ضمن گزارش ماجرا به سازمان‌های امنیتی ترکیه از آنان خواسته بود تا مراقبت و نظارت بیشتری در منطقه داشته باشند که در سایه بی‌توجهی مسئولان محلی حادثه آتش سوزی و جسارت به مسجد محمدیه رخ داد.

در برابر چنین اقداماتی، حجت الاسلام "علی سلمانلی" امام جماعت مسجد ابی طالب(ع) از مساجد شناخته شده شیعیان در استانبول با حضور در محله اسن یورت و سخنرانی در میان شیعیان این منطقه از آنان خواست تا با خونسردی کامل با چنین افرادی روبرو شوند و از افتادن در دام شیطان که می‌خواهد با اقدامات این افراد آتش فتنه و تفرقه را به دامن مسلمانان ترکیه نیز بکشاند، خودداری کنند.

وی همچنین از بی‌توجهی عجیب دولت به امنیت جانی و مالی شهروندان خود به شدت انتقاد کرد.

گفتنی است «اکمل الدین احسان اوغلو» دبیر کل سابق سازمان همکاری اسلامی (OIC) حمله به مسجد شیعیان را در استانبول به شدت محکوم کرد و خواستار بازداشت عاملان آن شده است.

منطقه اسن یورت در استانبول در افواه به عنوان اصلی‌ترین محله داعش که حامیانی در این منطقه دارد شناخته می‌شود.

کلید واژه های مطلب: تهدید   شیعیان   اسن   یورت   استانبول   به   جلوگیری   از   پخش   اذان      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.