چرا زنان عربستانی به یمن می‌گریزند؟

چرا زنان عربستانی به یمن می‌گریزند؟ shia muslim                   
شماری از زنان عربستانی که فریب عناصر القاعده را خورده‌اند، با مهاجرت غیرقانونی به یمن، یا به عضویت گروه‌های تروریستی در می‌آیند و یا با افراد مورد علاقه‌شان در این تشکیلات ازدواج می‌کنند.

به گزارش مصاف به نقل از العالم، شماری از زنان عربستانی که تحت فریب اعضای القاعده قرار گرفته اند، به دلایل مختلفی مثل پیوستن به اعضای خانواده شان در این تشکیلات و یا ازدواج با افراد مورد علاقه شان، کشورشان را به طور غیر قانونی ترک کرده و به یمن فرار می کنند.

به نوشته روزنامه سعودی الحیاة، از جمله مشهورترین زنان عربستانی که به یمن فرار کرده و به القاعده پیوسته اند، "وفاء الشهری" ملقب به "ام هاجر الازدی" است که به کمک "هیله القصیر"سرکرده گروهی از زنان در تشکیلات القاعده  از عربستان فرار کرد و به همسرش "سعید الشهری" معاون اسبق تشکیلات القاعده در یمن پیوست. الشهری سال گذشته در یمن کشته شد.

پس از آن، 2 زن عربستانی دیگر به نام های "وفاء البحری" به همراه فرزندانش و "اروی بغدادی" به همراه فرزندان، برادر و همسرش از عربستان به یمن فرار کردند و به القاعده پیوسته اند.

2 ماه پیش نیز 2 زن عربستانی به نام های "می الطلق" و "امینه الراشد" درصدد فرار از آن کشور و پناه بردن به یمن بودند. اما دولت عربستان مانع فرار آنها به همراه 6 کودک به داخل خاک یمن شد. این زنان مدعی بودند که به همراه کودکان خود قصد عزیمت به یک تفریحگاه در شهر "البُرَیده" در جنوب عربستان را داشتند. این در حالی است که به گفته منابع امنیتی عربستانی، 3 شهروند یمنی در آن طرف مرز منتظر رسیدن این زنان و کودکان بودند تا آنها را به مقر تشکیلات القاعده منتقل کنند.

دولت ریاض در سال جاری اعلام کرد که از فرار چندین زن عربستانی با همکاری اتباع سایر کشورهای عربی جلوگیری کرده است. در ماه می سال جاری نیز عملیات قاچاق یک دختر دانشجوی عربستانی از شهر "خمیس مشیط" در جنوب عربستان به داخل خاک یمن ناکام ماند. این عملیات با همکاری 5 شهروند عرب از 4 کشور عربی از جمله راننده اتوبوسی که دانشجوی مذکور را به دانشگاه می رساند، در حال انجام بود.

در همان ماه، نیروهای امنیتی، یک تبعه سودانی را که درصدد قاچاق یک زن "متأهل" عربستانی به یمن و ازدواج با وی بود، دستگیر کردند. در ماه آوریل نیز، یک شهروند یمنی مقیم عربستان، یک دختر بیست ساله را فریب داد و درصدد بود تا بدون اطلاع خانواده اش وی را به یمن منتقل کند. اما نیروهای امنیتی قبل از عبور وی از مرز، شهروند یمنی مذکور را به همراه این دختر دستگیر کردند.

کلید واژه های مطلب: چرا   زنان   عربستانی   به   یمن   می‌گریزند؟   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.