مردم آفریقای جنوبی خواستار اخراج سفیر اسرائیل شدند

مردم آفریقای جنوبی خواستار اخراج سفیر اسرائیل شدند shia muslim                   
مردم آفریقای جنوبی در تظاهرات دیروز کیپ تاون ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به غزه بر تحریم اسرائیل و توقف نسل کشی اسرائیل در غزه تاکید کردند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ روز گذشته حدود ده هزار نفر از مردم آفریقای جنوبی در شهر کیپ تاون علیه حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به غزه تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات در مقابل ساختمان پارلمان آفریقای جنوبی تجمع کردند و خواستار اقدامات ملموس علیه اسرائیل شدند.

تظاهرات دیروز یکی از چندین تظاهرات برپا شده در آفریقای جنوبی در یک هفته گذشته بود. شرکت کنندگان در تظاهرات دیروز کیپ تاون بر تحریم اسرائیل و توقف نسل کشی اسرائیل در غزه تاکید کردند.

حزب حاکم در آفریقای جنوبی نیز این جنایتهای اسرائیل را محکوم کرده و آن را به جنایتهای آلمان نازی تشبیه کرده است. اما معترضان آفریقای جنوبی می‌گویند دولت باید علاوه بر محکوم کردن این اقدامات اسرائیل، گامهای عملی نیز علیه اسرائیل بردارد.

«مارتین جنسن» از فعالان آفریقایی شرکت کننده در این تظاهرات گفت: حرف زدن چندان تاثیری ندارد. باید مقامات آفریقای جنوبی درمقابل اقدامات اسرائیل در غزه اقدام عملی کنند. باید اقدامات عینی در این زمینه صورت پذیرد. پارلمان آفریقای جنوبی باید هرگونه تعامل اعم از معامله تجاری، مناسبات فرهنگی و دیپلماتیک با اسرائیل را غیرقانونی کند و این ارتباط‌ها با اسرائیل به سرعت قطع شود.

دولت آفریقای جنوبی سفیر اسرائیل را به علت مسائل اخیر غزه برای ادای توضیح احضار کرده است. اما دولت آفریقای جنوبی حاضر نیست به خواسته معترضان این کشور برای اخراج سفیر اسرائیل و قطع روابط با تل آویو عمل کند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در تظاهرات دیروز کیپ تاون گفت: باید دولت آفریقای جنوبی، سفیر اسرائیل را با لگد از کشور بیرون بیندازد.

باآنکه دولت آفریقای جنوبی حاضر نیست به خواسته مردم خودش برای اخراج سفیر اسرائیل توجه کند، معترضان آفریقای جنوبی معتقدند اسرائیل نیز همانند رژیم آپارتاید که زمانی بر آفریقای جنوبی حاکم بود، پایان خواهد یافت

کلید واژه های مطلب: مردم   آفریقای   جنوبی   خواستار   اخراج   سفیر   اسرائیل   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.