داعش به مسیحیان موصل: مسلمان شوید یا جزیه بپردازید

داعش به مسیحیان موصل: مسلمان شوید یا جزیه بپردازید shia+muslim                   
عناصر تکفیری داعش به مسیحیان شمال عراق اعلام کردند یا مسلمان شوند یا مالیات مذهبی (جزیه) پرداخت کنند یا آنکه با مجازات مرگ روبرو خواهند شد.

به گزارش  مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ گروه تروریستی داعش که شهر موصل عراق را در کنترل دارد، روز گذشته با انتشار بیانیه از مسیحیان این شهر خواست تا برای نجات خود یا اسلام بیاورند و یا جزیه بپردازند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پیام داعش به صورت بیانیه‌ای پس از پایان نماز روز جمعه، توسط اعضای این گروه میان مردم موصل و حومه آن منتشر شده است.
 
در این بیانیه آمده است مسیحیانی که خواستار ادامه حضور در قلمرودولت اسلامی در بخشهایی از عراق و سوریه هستند، باید با مفاد قرارداد «ضمه» موافقت کنند. این قرارداد، موضوعی تاریخی است که بر اساس آن غیر مسلمانانی که در سرزمین‌های اسلامی زندگی می‌کنند باید مالیاتی خاص موسوم به جزیه پرداخت کنند.
 
در این بیانیه آمده است: ما سه پیشنهاد پیش روی آن‌ها قرار می‌دهیم: اسلام؛ قرارداد ضمه که شامل پرداخت جزیه می‌شود؛ و در غیر این صورت، آن‌ها هیچ گزینه دیگری غیر از شمشیر پیش رو نخواهند داشت.
 
داعش فقط ۲۴ ساعت به مسیحیان موصل مهلت داده تا از میان دو گزینه پرداخت جزیه یا مسلمان شدن، یکی را انتخاب کنند.
 
این گروه تروریستی همچنین به مسیحیان هشدار داده که اگر از پرداخت جزیه یا اسلام آوردن سر باز زنند کشته خواهند شد.
 
بنا بر این گزارش به نقل از اسقف مسیحیان کلدانی، پس از انتشار بیانیه داعش که از طریق بلندگوهای مساجد موصل خوانده شد، تعداد زیادی از مسیحیان این شهر خانه‌های خود را‌‌‌ رها کرده و به مناطق دیگری پناه بردند.
 
لوئیس ساکو یکی از رهبران مذهبی مسیحیان کلدانی در تماس با خبرگزاری فرانسه گفته است که برای اولین بار در تاریخ عراق شهر موصل به این شکل از مسیحیان خالی می‌شود.
 
وی افزود: بیش از ۳۰ کلیسا در موصل وجود دارد که تاریخ آن‌ها به ۱۵۰۰ سال پیش بر می‌گردد.
 
لویس ساکو در باره وضعیت کنونی مسیحیان موصل گفت: تعداد زیادی از خانواده‌های آواره مسیحی در حال حاضر برای نجات جان خود به سمت دهوک و اربیل در اقلیم کردستان عراق حرکت کردند.
<

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.