دولت چین بطور آشکار حقوق مسلمانان را نقض کرده است

دولت چین بطور آشکار حقوق مسلمانان را نقض کرده است shia muslim                   
این سازمان همچنین هشدار داده که چنین تصمیم هایی در دو عرصه قانونی و حقوقی پیامدهای منفی خواهد داشت، وانگهی تحقیر و تجاوز به حقوق مسلمانان به شمار می‌رود که رفتاری محکوم و در صورت ادامه این روند واکنش‌های اجتماعی به بار خواهد آورد.

به گزارش  مصاف به نقل ازشيعه آنلاين، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) با صدور بیانیه ای رسمي، اقدام دولت چین به نقض حقوق مسلمانان این کشور را محکوم کرد؛ اقدام و رفتاری که ماندگاری کیان اسلامی و مسلمانانِ این کشور را به شدت تهدید می کند، زيرا این دولت با صدور قانونی، مسلمانان را از روزه گرفتن که یکی از واجبات و از فروع دین حنیف اسلام می باشد باز داشته است.
 
بنابر اخبار مستندِ رسیده از چین، مسئولان دولتی این کشور مسلمانان را مجبور کرده اند که در ماه مبارک رمضان حق ندارند روزه بگیرند و اگر ثابت شود که کسی روزه گرفته است کیفری بی سابقه در انتظار اوست.
 
لذا این سازمان نسبت به این قانون نژادپرستانه ابراز نگرانی کرده، از دولت چین می خواهد از چنین اقدام های ستمکارانه صرف نظر کند، چراکه این قبیل قوانین و مصوبات، نقض آشکار و بی پرده ی حقوق مدنی، انسانی و دینی افراد است که معاهدات و پیمان های حقوق بشری و تمام قوانین جهانی در این زمینه آن را تضمین کرده است.
 
این سازمان همچنین هشدار داده که چنین تصمیم هایی در دو عرصه قانونی و حقوقی پیامدهای منفی خواهد داشت، وانگهی تحقیر و تجاوز به حقوق مسلمانان به شمار می رود که رفتاری محکوم و در صورت ادامه این روند واکنش های اجتماعی به بار خواهد آورد.
<

کلید واژه های مطلب: دولت   چین   بطور   آشکار   حقوق   مسلمانان   را   نقض   کرده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.