مراسم احیای شب قدر در جمهوری آذربایجان

مراسم احیای شب قدر در جمهوری آذربایجان shia muslim                   
عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در کشور جمهوری آذربایجان در شب شهادت امام اول شیعیان با حضور گسترده در مساجد و حسینیه‌ها از درگاه خداوند متعال آمرزش گناهان، سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) و سرافرازی مسلمانان جهان را مسئلت کردند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ مراسم احیای شب بیست‌ویکم ماه مبارک رمضان با حضور گسترده شیعیان جمهوری آذربایجان در مساجد و حسینیه‌های این کشور برگزار شد.

مومنان و عاشقان اهل‌بیت(ع) در جمهوری آذربایجان در شب شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع)، با حضور گسترده در مساجد و حسینیه‌های شهرهای باکو، گنجه، لنکران، ماسالی، گویچای، سومگائیت، آستارا، بیله سوار، جلیل آباد، نارداران، نخجوان و دیگر شهر‌ها، سراسر شب با خدای متعال مناجات و راز و نیاز کردند.

مراسم احیای شب شهادت امام اول شیعیان در نارداران، مسجد مشهدی داداش (مسجد حاج شاهین حسنلی مشهورترین روحانی واعظ جمهوری آذربایجان با شکوه خاصی برگزار شد.

همچنین مراسم احیاء در مسجد فاطمه زهرا(س) که دولت جمهوری آذربایجان چندی پیش قصد تخریب این مکان مقدس را داشت با حضور گسترده شیعیان برگزار شد.

مومنان جمهوری آذربایجان با دعا و مناجات و با برسرگرفتن قرآن کریم و با شفیع قرار دادن قرآن و ائمه معصومین(ع) از درگاه خداوند متعال آمرزش گناهان، سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج)، رفع مشکلات جهان اسلام و سرافرازی مسلمانان جهان را مسئلت کردند.

سخنرانان در این برنامه‌های معنوی با بیان فضایل شب‌های قدر و همچنین تشریح منزلت والای حضرت امام علی(ع)، شب‌های قدر را بهترین فرصت برای نزدیکی به خداوند و خودسازی و طلب آمرزش برای گناهان خواندند.

حسینیه اهل بیت(ع) ایرانیان در باکو نیز شاهد حضور پرشکوه صد‌ها نفر از ایرانیان مقیم باکو و شهروندان آذری در مراسم احیاء شب قدر بود.

عزاداری در سوگ امیرمومنان علی(ع)، قرائت زیارت امام حسین(ع) و ادعیه مخصوص شب قدر و برسرگرفتن قرآن کریم از برنامه‌های این مراسم با شکوه بود.

کلید واژه های مطلب: مراسم   احیای   شب   قدر   در   جمهوری   آذربایجان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.