ماه مبارک رمضان در چین + تصاویر

ماه مبارک رمضان در چین + تصاویر shia muslim                   
برخی مسلمانان چین معتقدند هرکس روز چهاردهم و بیست و هفتم این ماه را روزه نگیرد، کور می‌‏شود. که منظور کوری چشم دل است، اما بعضی‏‌ها فکر می‌‏کنند کوری چشم سر مراد است

به گزارش مصاف به نقل از  ـ ابنا ـ حدود سی میلیون نفر از یک میلیارد و چهارصد میلیون جمعیت چین را مسلمانان تشکیل می‌‏دهند. سهم شیعیان از این سی میلیون، حدود ده درصد است.
 
مردم مسلمان چین، قبل از ورود ماه مبارک رمضان خانه را تمیز می‌‏کنند. مسجد را تمیز می‌‏کنند و در مسجد جمع می‌‏شوند و امام جماعت راجع به اعمال این ماه و وظایف روزه‌داران صحبت می‌‏کند.
 
آموزش زبان عربی، عقاید و احکام به علاوه نماز طراویح از جمله برنامه‏هایی است که در این ماه اضافه می‌‏شود.
 
تلویزیون شروع ماه مبارک رمضان را اعلام می‌‏کند و از فواید این ماه صحبت می‌‏کند، به همین دلیل ماه مبارک رمضان برای بیشتر مردم چین، شناخته شده است، البته تلویزیون برنامه‌های خاصی که مسلمان‏‌ها در این ماه چه می‌‏کنند و چه مراسمی دارند.
 
اوقات شرعی را مسجد اعلام می‌‏کند، در هر محله‏ای یک مسجد هست که قبل از اذان، قرآن و دعا پخش می‌‏کند و مردم با‌‌ همان صدا بیدار می‌شوند. افطار هم همین طور. ‏‎
 
‎ در طول ماه مبارک مساجد افطاری می‌‏دهند. علاوه بر جوان‌ها اکثر پیرمرد‌ها به مسجد می‌روند و همانجا افطار می‌‏کنند.
 
معمولاً مسلمانان اول افطار می‌‏کنند؛ با چای، نان و یا خرما. بعد ازنماز هم شام می‌‏خوردند.
 
در کنار هر مسجد، کتاب فروشی هم هست و در ماه مبارک کتاب‏های حدیثی درباره ماه رمضان می‌‏فروشند. ولی برخی کتاب‌ها کمیاب است. به گفته یک شهروند مسلمان چینی شاید در کل چین یک مفاتیح پیدا نشود. شاید حتی ترجمه هم نشده باشد.
 
برخی مسلمانان چین معتقدند هرکس روز چهاردهم و بیست و هفتم این ماه را روزه نگیرد، کور می‌‏شود. که منظور کوری چشم دل است، اما بعضی‏‌ها فکر می‌‏کنند کوری چشم سر مراد است. برخی مسلمانان هم در برخی مناطق چین هستند که در ماه مبارک رمضان گوشت خوک نمی‌‏خورند، و همین نخوردن گوشت خوک را روزه گرفتن می‌‏دانند!.
 
بعضی مسلمان‏‌ها، شب بیست و هفتم ماه مبارک را تا صبح در مساجد مشغول عبادت هستند.
 
در عید فطر مسلمانان چین لباس نو می‌‏پوشند، عطر می‌‏زنند و به مسجد می‌‏روند. بعد از نماز هم به قبرستان می‌‏روند. زنان برای این روز غذا و شیرینی مخصوصی می‌پزند. پس از عید فطر سه روز تعطیل است ومردم به دیدار یکدیگر می‌روند.
کلید واژه های مطلب: ماه   مبارک   رمضان   در   چین         تصاویر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.