قول مساعدترکیه در انتقال صندوقچه منتسب به حضرت زهرا(سلام الله علیها) به موزه امام حسین(علیه السلام)

قول مساعدترکیه در انتقال صندوقچه منتسب به حضرت زهرا(سلام الله علیها) به موزه امام حسین(علیه السلام) shia muslim                   
قایماقچی هم چنین عنوان داشت: شهر کربلا تنها برای عراق شهر مقدسی نیست بلکه این شهر برای تمام جهان قدسیت دارد ، وی از آثار گرانبهای نگهداری شده در موزه امام حسین (علیه السلام) و نیز اهتمام ویژه مسئولان آن به این آثار اظهار شگفتی نمود و گفت: دولت ترکیه آماده گسترش همکاری‌های سیاحتی و برگزاری نمایشگاه هایی در این زمینه با دولت عراق است.

به گزارش مصاف به نقل از شیعه نیوز، حکومت ترکیه موافقت خود در مورد انتقال صندوقچه منتسب به حضرت زهرا(سلام الله علیها) -که در حال حاضر در موزه توپ قاپی ترکیه نگهداری می شود- به موزه امام حسین (علیه السلام) در عراق را اعلام نمود.

سفیر ترکیه در بغداد " فاروق قایماقچی" در خلال دیدار از موزه امام حسین علیه السلام در روز پنج شنبه گذشته اظهار داشت: سفارت ترکیه تمام تلاش خود را برای انتقال این صندوق به عراق به کار خواهد گرفت. وی از زیارت حرم امام حسین و ابو الفضل العباس (علیهما السلام) بسیار اظهار خشنودی نمود و افزود: در گفتگوهای ویژه با مسئولان مربوطه در حکومت ترکیه موانع برای انتقال این صندوق به موزه امام حسین (علیه السلام) را خواهیم برداشت.

قایماقچی هم چنین عنوان داشت: شهر کربلا تنها برای عراق شهر مقدسی نیست بلکه این شهر برای تمام جهان قدسیت دارد ، وی از آثار گرانبهای نگهداری شده در موزه امام حسین (علیه السلام) و نیز اهتمام ویژه مسئولان آن به این آثار اظهار شگفتی نمود و گفت: دولت ترکیه آماده گسترش همکاری های سیاحتی و برگزاری نمایشگاه هایی در این زمینه با دولت عراق است.

"سید علاء الدین ضیاء" مسئول موزه امام حسین (علیه السلام) نیز عنوان داشت این دیدار در راستای همکاری بین دو طرف در موضوع آثار قدیمی و به ویژه صندوقچه منتسب به حضرت زهرا(سلام الله علیها) صورت گرفت و سفیر ترکیه قول داده تمام تلاش خود در زمینه انتقال این صندوق را به کار گیرد.

کلید واژه های مطلب: قول   مساعدترکیه   در   انتقال   صندوقچه   منتسب   به   حضرت   زهرا(سلام   الله   علیها)   به   موزه   امام   حسین(علیه   السلام)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.