آتش بس 72 ساعته

آتش بس 72 ساعته shia muslim                   
سخنگوی حماس گفت این سازمان آتش بس ۷۲ ساعته را در صورتیکه از سوی اسرائیل نیز رعایت شود می‌پذیرد.

به گزارش مصاف به نقل از عاروتص شوع سخنگوی حماس اواخر شب پنجشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت حماس پذیرفته است تا نسبت به آتش بس ۷۲ ساعته در غزه که از صبح جمعه اجرایی می شود در صورتی که از سوی اسرائیل نیز رعایت شود پایبند باشد.

فوزی برهوم سخنگوی حماس به خبرگزاری فرانسه گفت تمام گروه های مقاومت در فلسطین با آتش بس انساندوستانه ۷۲ ساعته که از ساعت ۸ صبح روز جمعه شروع می شود موافقت کرده اند اما این موافقت در صورتی است که طرف اسرائیلی نیز نسبت به رعایت ان آتش بس متعهد باشد. 

این اظهارات اندک زمانی پس از سخنان جان کری مطرح می شود که در آن جان کری اعلام کرده بود تمام طرف های درگیر با پذیرش آتش بس موافقت کرده اند و اضافه کرد که اسرائیلی ها و فلسطینی ها در قاهره وارد مذاکراه می شوند.

جان کری پیش از سفر به دهلی نو گفت برقراری آتش بس برای شهروندان بیگناه و کاهش خشونت ها ضروری است. وی در ادامه افزود در این مدت شهروندان در غزه کمک های انساندوستانه مورد نیاز و ضروری را دریافت خواهند کرد و فرصتی برای فراهم آوردن اقدامات ضروری از جمله دفن افراد کشته شده، مراقبت از مجروحان و تأمین ذخایر و موادغذایی فراهم می شود.

یک مقام رسمی ایالات متحده آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت متعاقب اظهارات کری در مورد شروع مذاکرات میان اسرائیل و فلسطین در قاهره، مذاکره کنندگان روز جمعه مذاکرات خود را در قاهره شروع خواهند کرد.
 

کلید واژه های مطلب: آتش   بس   72   ساعته   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.