مرگ بیش از 10 کودک بر اثر گرسنگی و تشنگی در کوهستان سنجار عراق

مرگ بیش از 10 کودک بر اثر گرسنگی و تشنگی در کوهستان سنجار عراق shia muslim                   
رئیس ایزدی‌ها روز یکشنبه از جامعه بین المللی خواست به سرعت از آنها حمایت کند، زیرا آنها اوضاع دشواری دارند.

به گزارش مصاف، به علت محاصره شهروندان ایزدی در کوهستان سنجار در عراق_واقع در منطقه مرزی استان نینوا با استان حسکه سوریه_، بیش از 10 کودک بر اثر گرسنگی و تشنگی جان خود را از دست داده اند.

مردم در محاصره، ضمن تایید این آمار گفتند: گروه داعش دهها شهروند ایزدی را کشته و دهها دختر را ربوده است.

"علی شعبو" یکی از فعالان ایزدی محاصره شده در این کوهستان به شبکه "سومریه نیوز" گفت: بیش از 200 خانواده ایزدی از دو روز پیش تاکنون در کوهستان سنجار تحت محاصره عناصر داعش هستند، و بیش از 10 کودک بر اثر گرسنگی و تشنگی مرده اند.

شعبو افزود: این داعش دهها شهروند را در جریان حمله به این منطقه کشت و زنان و دختران ایزدی را ربوده و دارایی و خانه ها و خودروهای آنها را به سرقت برده است.

وی خاطرنشان کرد: فاجعه ای انسانی در سایه سکوت بین المللی هم اکنون در کوهستان سنجار روی می دهد و دولت عراق و جامعه بین المللی باید برای نجات ما فوری وارد عمل شود.

عناصر داعش روز یکشنبه بدون درگیری بر ناحیه سنجار و ربیعه در غرب استان موصل بعد از عقب نشینی نیروهای پیشمرگه  مسلط شدند و مقام حضرت زینب (ع) را به همراه همه مراقد ایزدی ها در این ناحیه منهدم کردند.

هزاران نفر از ساکنان سنجار به سمت استان دهوک آواره شدند.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: مرگ   بیش   از   10   کودک   بر   اثر   گرسنگی   و   تشنگی   در   کوهستان   سنجار   عراق   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.