ده‌ها هزار معترض ضدصهیونیستی مقابل ساختمان شبکه بی‌بی‌سی + تصاویر

ده‌ها هزار معترض ضدصهیونیستی مقابل ساختمان شبکه بی‌بی‌سی + تصاویر shia muslim                   
معترضین از سراسر انگلیس در اعتراض به تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پوشش اخبار آن توسط بی‌بی‌سی، در مقابل ساختمان مرکزی این شبکه در لندن تجمع کردند.

به گزارش مصاف، ده‌ها هزار معترض از سراسر انگلیس در اعتراض به تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پوشش اخبار آن توسط بی‌بی‌سی، در مقابل ساختمان مرکزی این شبکه در لندن تجمع کردند.
 
به گزارش خبرگزاری آناتولی از لندن، تظاهرات روز شنبه که توسط گروهی از سازمان‌ها از جمله ائتلاف جنگ را متوقف کنید، دوستان الاقصی و کمپین همبستگی با فلسطین سازماندهی شده بود، با راهپیمایی از مقابل سفارت آمریکا در پایتخت انگلیس ادامه یافت و معترضان فریاد سر دادند: «آمریکا، اوباما، شرمتان باد».
 
تظاهرات‌کنندگان که پارچه‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی حاوی شعارهایی همچون «سکوت آن‌ها را می‌کشد»، «آزادی برای فلسطین» و «به محاصره پایان دهید» در دست داشتند، همچنین در خیابان‌های مملو از نیروهای پلیس به سوی هاید پارک راهپیمایی کردند.
 
بسیاری از معترضان همچنین از دولت انگلیس خواستند از ارائه تسلیحات و تجهیزات نظامی به اسرائیل دست بردارد.
 
«کالین بکس» یک شهروند انگلیسی و از تظاهرکنندگان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد معتقد است بی‌بی سی «الان مدتی است واقعیت را پخش نمی‌کند» و «همین کار را در مورد غزه انجام می‌دهد».
 
وی گفت: من از اینکه انگلیسی هستم، خجالت می‌کشم زیرا تونی بلر نخست وزیر سابق انگلیس و جرج دبلیو بوش رئیس جمهور سابق آمریکا از تهاجم غیرقانونی به عراق حمایت کردند.
 
این شهروند انگلیسی افزود اتفاقی که در خاورمیانه می‌افتد، جنایت جنگی است و این جنایات مورد حمایت انگلیس و آمریکا است. 

«فیلیپ مک‌کووال» یک معترض دیگر که برای شرکت در این تجمع از بریستول آمده بود، اعلام کرد جنایات وحشتناکی در غزه روی می‌دهد و مردم قتل‌عام می‌شوند.
 
وی افزود: سال‌هاست بی‌بی سی گزارش‌های در حمایت از صهیونیست‌ها پخش می‌کند. صهیونیست‌های بسیار زیادی آنجا کار می‌کنند.
 
این تظاهرات به آرامی پایان یافت و پلیس هیچکس را دستگیر نکرد.

منبع: ابنا
<

کلید واژه های مطلب: ده‌ها   هزار   معترض   ضدصهیونیستی   مقابل   ساختمان   شبکه   بی‌بی‌سی         تصاویر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.