کشتن ۸۱ مرد و ربودن ۱۸۰ زن درمنطقه سنجار توسط داعش

کشتن ۸۱ مرد و ربودن ۱۸۰ زن درمنطقه سنجار توسط داعش shia muslim                   
همچنین هزاران عراقی که در پی تسلط گروه داعش، بر شهر سنجار از این شهر گریخته‌اند وارد شهر اربیل در منطقه خودمختار کردستان عراق شده‌اند

به گزارش  مصاف ،منبعی آگاه در استان نینوا خبر داد عناصر داعش در یکی از روستاهای منطقه سنجار ۸۱ مرد را کشتند و ۱۸۰ زن را با خود بردند.

این منبع به پایگاه خبری سومریه نیوز اطلاع داد: افراد مسلح وابسته به داعش روز جمعه به روستای «کوجو» در منطقه قیروان از توابع سنجار (غرب موصل) حمله کردند، ۸۱ مرد را کشتند و ۱۸۰ زن را با خود به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

پس از عقب نشینی بدون مقاومت نیروهای کرد از سنجار و ربیعه، عناصر داعش کنترل این مناطق را به دست گرفتند و اندکی پس از استقرار در این مناطق، قبور بزرگان به ویژه تمام مقبره‌های متعلق به ایزدی‌ها را ویران کردند.

بیشتر ساکنان شهر سنجار، کُرد و پیرو آیین ایزدی هستند و تروریست‌های تکفیری اعلام کردند که ایزدی‌هایی را که به مذهب تندگرایی داعشی‌ها وارد نشوند، قتل عام می‌کنند. ایزدی‌ها یکی از اقلیت‌های دینی موصل و شمال عراق به شمار می‌روند.

این شهر چند روز پیش به اشغال تروریست‌های تکفیری درآمد.

هزاران عراقی که در پی تسلط گروه دولت اسلامی عراق و شام، داعش، بر شهر سنجار از این شهر گریخته‌اند وارد شهر اربیل در منطقه خودمختار کردستان عراق شده‌اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، اکثریت این افراد از اقلیت ایزدی هستند که طی روزهای گذشته حدود ۵۰هزار تن از آنان به سوریه و مناطق کردنشین عراق پناه برده‌اند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می‌گوید که از شروع هفته گذشته حدود ۲۰۰هزار تن از این اقلیت، محل زندگی خود را ترک کردند.

هولگر گایسلر، سخنگوی شورای مرکزی ایزد‌ها نیز گفت: بسیاری از آوارگان با خطر مرگ روبرو هستند و به دلیل گرسنگی و تشنگی و خوردن گیاهانی که بسیاری از آنان سمی هستند، جان خود را از دست داده‌اند.

تروریست‌های مسلح بیش از ۴۰۰ زن از طائفه ایزدیان را در منطفه سنجار ربودند و همه زنان را در پایگاه‌های ویژه استقرار عناصر داعش در شهر موصل و تلعفر توزیع کردند تا از آنان برای جهاد النکاح استفاده کنند.

در همین حال جمعیت هلال احمر عراق گزارش داد عناصر مسلح داعش دختران و زنان مسیحی و ایزدیان را پس از ربودن به مکان نامعلومی در تلعفر منتقل می‌کنند تا آنان را به عنوان کنیز به فروش برسانند.

عملیات مشترک ضد داعش درموصل

شبکه تلویزیونی سی ان ان از حمله جنگنده‌های آمریکایی، نظامیان دولتی عراق و همچنین نیروهای منطقه کردستان به مواضع داعش نزدیک سد موصل برای پس گرفتن این منطقه از تروریست‌ها خبر داد.

حمله هوایی ارتش عراق به تروریست‌های داعش در شرق تکریت

یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد جنگنده‌های این کشور دیشب شماری از تروریست‌های داعش را در شرق تکریت به هلاکت رساندند.

منبع امنیتی گفت جنگنده‌های ارتش اواسط شب با حمله به ستونی از نیروهای وابسته به گروه داعش در منطقه آمرلی در حومه شهر طوزخرماتو شماری از آنان را کشتند و تعدادی از خودروهای آنان را منهدم کردند.

منبع امنیتی عراق افزود عملیات نظامی گسترده ارتش عراق علیه عناصر تروریستی داعش در استان‌های صلاح الدین، دیاله، نینوا، الانبار و برخی مناطق دیگر با قدرت ادامه دارد.

منبع:ابنا

کلید واژه های مطلب: کشتن   ۸۱   مرد   و   ربودن   ۱۸۰   زن   درمنطقه   سنجار   توسط   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.