تونس پایتخت داعش در مغرب اسلامی

تونس پایتخت داعش در مغرب اسلامی shia muslim                   
منابع مطلع از عزم داعش جهت برپایی امارت اسلامی در کشورهای مغرب اسلامی به ویژه تونس خبر دادند.

به گزارش مصاف به نقل از الشروق، گروه تروریستی "داعش" اخیرا به شکل رسمی اعلام کرده که قصد دارد سیطره خود را بر شمال آفریقا استحکام بخشد.

به گزارش منابع اطلاعاتی گروه "داعش" به خلافت بغدادی، اعلام کرده که قصد دارد امارت اسلامی برپا کند که سه کشور لیبی، تونس و الجزائر را به هم بپیوندد. "داعش" همچنین اعلام کرده که قصد دارد پایتخت خود را کشور تونس قرار دهد.

به گزارش سازمان حقوقی عدالت و توسعه مغرب، گروه "داعش" شروع به هماهنگی و اجرای ارتباط با عناصر سلفی – جهادی در کشورهای تونس،‌ الجزائر و مغرب و نیز شاخه القاعده در کشورهای مغرب اسلامی نموده تا امارت اسلامی را در داخل خاک تونس و نیز سیطره بر مرزهای تونس و الجزائر اعلام کند.

منابع مطبوعاتی به نقل از "زیدان القناعی" یکی از مسئولان لیبیایی اعلام کرده اند که اعلام خلافت اسلامی پس از اتحاد شبه نظامیان مسلح در ذیل پرچم گروه "انصار الشریعة" نزدیک شده است. این سازمان اعلام کرده که تونس آماده ترین و بهترین کشور در میان کشورهای شمال آفریقا جهت اعلام خلافت اسلامی به نظر می رسد و این امر به دلیل افزایش حضور عناصر سلفی – جهادی در این کشور می باشد. همچنین ناامنی های موجود در لیبی و نیز ارسال سلاح از لیبی به تونس و الجزائر و سهولت انتقال عناصر القاعده به این کشور عاملی مضاعف می باشد.

کلید واژه های مطلب: تونس   پایتخت   داعش   در   مغرب   اسلامی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.