کمیساریای حقوق بشر: وضعیت حقوق بشر در بحرین بسیار نابسامان است

کمیساریای حقوق بشر: وضعیت حقوق بشر در بحرین بسیار نابسامان است shia muslim                   
سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد که به دلیل بدتر شدن اوضاع در بحرین باید تصمیمات عملی و فوری درباره این کشور اتخاذ شود.

به گزارش مصاف، سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد که به دلیل بدتر شدن اوضاع در بحرین باید تصمیمات عملی و فوری درباره این کشور اتخاذ شود.

، خانم "راوینا شامدسانی" در گفت و گو با شبکه بحرینی "اللؤلؤه" گفت: کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل به صورت مستمر با حکومت بحرین در تماس است تا آن را به در پیش گرفتن راه حل و تحقق وعده هایش تشویق کند.

وی افزود: ما از روش های مختلفی استفاده می کنیم مثلا به طور مستمر با جمعیت های داخل بحرین و فعالان حقوق بشر در داخل و خارج این کشور ارتباط داریم و با حکومت بحرین نیز در تعامل هستیم.

شامدسانی با اشاره به بازداشت چند روز پیش مریم الخواجه، دختر عبدالهادی الخواجه، از فعالان حقوق بشر بحرینی، تاکید کرد که وضعیت حقوق بشر در بحرین بسیار نابسامان است و باید هرچه زودتر برای آن فکری شود.

شامدسانی با اشاره به پیگیری پرونده های مختلف وضعیت حقوق بشر بحرین، خاطرنشان کرد که یکی از آنها موضوع 13 فعال سیاسی از جمله عبدالهادی الخواجه است که از سال 2011 در زندان به سر می برند و احکام طولانی مدت زندان برای آنها در نظر گرفته شده است.

سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد یکی دیگر از این موارد را زندانی شدن دو پزشک عنوان کرد که به دلیل ارایه خدمات پزشکی به تظاهرکنندگان در سال 2011 در زندان به سر می برند و نیز صدها زن و مرد دیگر که به دلیل مطالبه حقوق اساسی خود همچنان در بازداشت هستند.

شامدسانی از مقامات بحرین خواست زندانیان سیاسی را برای برخورداری از حقوق اساسی خود آزاد کند و تاکید کرد که دفاتر سازمان ملل برای بررسی این مسایل با حکومت بحرین در تماس است.

وی با اشاره به نقض مستمر آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز به خصوص در منامه، پایتخت بحرین، و سرکوب مراسم تشییع قربانیان گفت: بر اساس گزارش هایی که به ما رسیده حتی مراسم تدفین را نیز گاهی با گاز اشک آور هدف حمله قرار می دهند.

سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد، به دلیل وضعیت دشوار بحرین بسیاری از مدافعان حقوق بشر ناچارند خارج از این کشور فعالیت کنند که این موضوع بسیار نگران کننده است و حکومت بحرین باید هرچه زودتر برای حل این مسایل اقداماتی انجام دهد.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: کمیساریای   حقوق   بشر      وضعیت   حقوق   بشر   در   بحرین   بسیار   نابسامان   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.