مقامات آمریکایی برای تسلیح تروریست‌های سوری وارد عمل شدند/ کری: یک معارض میانه‌روی سوری پیدا کردیم

مقامات آمریکایی برای تسلیح تروریست‌های سوری وارد عمل شدند/ کری: یک معارض میانه‌روی سوری پیدا کردیم shia muslim                   
دولت اوباما در صدد است به بهانه نابودی «داعش» در سوریه، تروریست‌های سوری که در جنگ با اسد هستند را تسلیح کند و این تسلیح کردن می‌تواند عواقب منفی برای دولت سوریه به همراه داشته باشد.

به گزارش مصاف به نقل از نیویورکر، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، روز سه‌شنبه مدعی شد که واشنگتن با موفقیت توانسته یک معارض میانه‌رو را در سوریه تعیین محل کند.

گرچه کری توضیحی در این باره نداده که آمریکا چگونه توانسته معارض میانه‌رو را در سوریه پیدا کند اما تأکید کرده تعیین محل کردن این معارض، نقطه اوج یک تلاش چندین ماهه بوده است.

این داستان تعیین محل کردن معارضان میانه‌رو سوریه از سوی جان کری، در حالی منتشر شده است که «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، چندی پیش در سخنرانی ملی خود از کنگره خواست تا به وی اجازه داده شود معارضان میانه‌رو سوریه را که با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در جنگ هستند تسلیح کند.

دولت اوباما در صدد است به بهانه نابودی «داعش» در سوریه، تروریست‌های سوری که در جنگ با اسد هستند را تسلیح کند و این تسلیح کردن می‌تواند عواقب منفی برای دولت سوریه به همراه داشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: این معارض به اندازه‌ای نجیب‌زاده است که ما می‌توانیم با او همکاری کنیم.

وی همچنین ادامه داد که ظرف روزها و هفته‌های آتی، چندین میلیون دلار صرف تسلیح و آموزش این معارض می‌شود و گفت که تعیین هویت این معارض میانه‌رو سوری یک پیروزی بزرگ بوده است که می‌تواند منتقدان راهبرد آمریکا در عراق و سوریه را آرام کند.

کری تأکید کرد: برای تمامی آنهایی که نه می‌آورند و استدلال می‌کنند که هیچ شورشی میانه‌رو در سوریه وجود ندارد، من اینجا هستم تا بگویم که ما یک معارض میانه‌رو سوری را پیدا کردیم و وقتی ما یک نفر را پیدا کردیم این به آن مفهوم است که میانه روهای دیگری هم باید آنجا باشند.


منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: مقامات   آمریکایی   برای   تسلیح   تروریست‌های   سوری   وارد   عمل   شدند      کری      یک   معارض   میانه‌روی   سوری   پیدا   کردیم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.