قرضاوی همچنان ممنوع الخطبه است

قرضاوی همچنان ممنوع الخطبه است shia muslim                   
منابع خبری آگاه در قطر اعلام کردند، بعید به نظر می‌رسد که مسؤولان این امیرنشین بار دیگر به یوسف قرضاوی اجازه دهند دوباره در مساجد قطر خطبه بخواند.

به گزارش مصاف، منابع خبری آگاه در قطر اعلام کردند، بعید به نظر می رسد که مسؤولان این امیرنشین بار دیگر به یوسف قرضاوی اجازه دهند دوباره در مساجد قطر خطبه بخواند.

دوحه تحت فشار دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از تعداد زیادی از اعضای ارشد اخوان المسلمین مصر خواسته که خاک قطر را فوری ترک کنند؛ و این در حالی است که قرضاوی، مفتی مصری تبار قطر نیز از حامیان سرسخت اخوان المسلمین است.

منابع خبری آگاه در قطر اعلام کردند، واگذاری مجدد پیش نمازی مسجد عمر بن خطاب در دوحه پایتخت قطر به یوسف قرضاوی به این معنا خواهد بود که گفتار و رفتار مسوولان قطری یکسان و هماهنگ نیست زیرا عاقلانه نیست که دولت دوحه از اعضای ارشد اخوان المسلمین بخواهد که خاک قطر را ترک کنند و در عین حال به قرضاوی که حامی اخوان المسلمین است اجازه دهد به پیش نمازی و خواندن خطبه و حمایت از اخوان المسلمین و محکوم کردن دولت مصر ادامه دهد.

حمایت سرسختانه یوسف قرضاوی از اخوان المسلمین و انتقاد شدیدش از دولت مصر باعث تیرگی روابط قطر با همسایگانش به خصوص عربستان و امارات شده است.

یوسف قرضاوی از روز 28 فوریه 2014 از پیش نمازی و خواندن خطبه منع شده است.

خروج اعضای ارشد اخوان المسلمین از قطر زمینه بهبود مجدد روابط این کشور با دیگر کشورهای عربی را فراهم خواهد کرد.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: قرضاوی   همچنان   ممنوع   الخطبه   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.