دجال به داعش پیوست؟!

دجال به داعش پیوست؟! shia muslim                   
داعش از تولد نوزادی یک چشم خبر داد که اکنون در اختیار آنان است و تروریست‌های این گروه وی را با نام «المسیح الدجال» معرفی کرده‌اند.

به گزارش مصاف ـ گروه تروریستی ـ تکفیری داعش با انتشار تصویری از نوزادی یک چشم در شبکه‌های اجتماعی مدعی شد که این نوزاد «المسیح الدجال» (مسیح دروغین) است.
پایگاه خبری "اینترنشنال بیزنس تایمز (IBtimes)" با انتشار این خبر اعلام کرد: داعش با سوءاستفاده از این تصویر، از آن به‌عنوان ابزاری برای جذب افراطی‌های مسلمان بهره می‌برد.
گروه تروریستی داعش اعلام کرده که این نوزاد یک چشم در اسرائیل به دنیا آمده و مدعی شده که تولد این نوزاد نوید آخرالزمان و پایان جهان را می‌دهد.
داعش همچنین مدعی شده است که این نوزاد یک چشم اکنون در اختیار آنان است.
گفتنی است، در سال 2006 در هندوستان و در سال 2008 در بولیوی دو کودک یک چشم به دنیا آمدند که پس از تحقیقات مشخص شد این دو کودک دچار یک نقص ژنتیکی به نام سایکلوپیا (Cyclopia) بوده‌اند و در اثر استفاده از داروهای ضدسرطانی یک چشم متولد شدند.
دجال کیست؟
يکی از علائم ظهور حضرت مهدی(عج) که در برخی روايات، آن را از علائم حتمی برشمرده‌اند، خروج شخصی به نام «دجال» است.

دَجَل به معنای روكش نمودن يك شئ است كه باطن آن كم‌ارزش باشد، ولي روی آن را زرق و برق داده يا طلاكاری كنند. بنابراين وقتی دجال را برای كسی به كار می‌برند يعنی آن شخص منافق، دروغگو و فريبنده است. البته معانی متعددی كه گاه به ده معنا می‌رسد برای اين واژه ذكر شده كه به عنوان نمونه به يكی از آنها اشاره شد.
تاريخچه دجال به قبل از اسلام برمی‌گردد، در كتاب انجيل نيز نام دجال آورده شده است. از آيات انجيل می‌توان برداشت کرد كه دجال به معنای دروغگو و گمراه كننده است، پس داستان خروج دجال و زنده بودنش در آن زمان هم در بين نصاری شايع بوده و در انتظار خروجش بوده‌اند.
در اسلام نيز سخن از دجال به ميان آمده است و رواياتی در اين موضوع از فريقين (شیعه و سنی) وارد شده است.
حضرت علی(ع) به نقل از پيامبر اکرم(ص) فرمودند: «پيش از قيامت ده امر حتمی واقع مي‌شود که خروج سفيانی و دجال از امور حتميه‌ای است که اتفاق خواهد افتاد».
عده‌ای گويند که نام دجال؛ صائد بن صيد يا ابن صياد است و برخی مخالف اين امر هستند. دجال را در زبان های انگليسی و فرانسه، «آنتی کريست» ناميده اند که به معنی دشمن و ضد مسيح است.

مولا اميرالمؤمنين عی(ع) می‌فرمايند: «او چشم راست ندارد و چشم ديگرش در پيشانی‌اش است. او مانند ستاره صبح می درخشد و چيزی در چشم اوست که گویی آميخته به خون است. وی در يک قحطی سخت می‌آيد و بر الاغ سفيدی‌ سوار است».
در صحيح مسلم نیز آمده است: «او مردی چاق، سرخ روی، با موی سر مجعد و اعور (چپ چشم) است و چشمش همچون دانه انگوری است که بر روی آب قرار گرفته باشد.
اميرالمؤمنين علی(ع) در مورد مکان خروج دجال می‌فرمایند: «او از شهری (در آن سوی ماوراء النهرين) و قريه ای که معروف به يهوديه است بيرون می‌آيد».

منبع : ابنا

 
 

کلید واژه های مطلب: دجال   به   داعش   پیوست؟      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.