ادعای رسانه سعودی علیه ایران

ادعای رسانه سعودی علیه ایران shia muslim                   
یک روزنامه عربستانی در خبری مضحک مدعی شد، گروهی از عناصر القاعده قصد داشتند از "نیترات آمونیوم" ساخت ایران در اجرای حملات تروریستی در عربستان استفاده کنند.

به گزارش مصاف، روزنامه "الوطن" در سایت اینترنتی خود تأکید کرد، پس از صدور حکم دادگاه علیه گروهک 94 نفری القاعده، مشخص شد این گروهک قصد داشت برای انجام حملات تروریستی در عربستان از 3 تن نیترات آمونیوم ساخت ایران استفاده کند.

دادگاه ویژه رسیدگی به مسائل تروریسم و امنیت عربستان در ریاض دیروز گروهی از عناصر این هسته را به سرکردگی شخصی به نام «أخو من طاع الله» محکوم کرد. این شخص و سه نفر دیگر به مرگ و 15 نفر دیگر تا 23 سال به حبس محکوم شدند، و جلسه های قرائت حکم سایر متهمان نیز برگزار خواهد شد. 

برنامه ریزی و آغاز اجرای طرح ترور شمار بسیاری از دولتمردان، یکی از مهم ترین اتهاماتی است که «أخو من طاع الله» به خاطر آنها محکوم شده است. همچنین یکی دیگر از اتهامات وی این است که در گذشته با یکی از خبرنگاران الجزیره قطر از طریق اینترنت در تماس بوده است، تا از نظر رسانه‌ای به القاعده خدمت کند. وی همچنین از یکی از کشورهای عربی منطقه خلیج فارس درخواست کرده بود تجهیزاتی را در اختیار گروهش قرار دهند.

از بارزترین اتهامات سرکرده این گروهگ تروریستی، جذب و آموزش افرادی برای غواصی جهت هدف قرار دادن کشتیهای خارجی هنگام عبودر آنها از آبهای بین المللی در دریای سرخ است.

وی همچنین متهم است که مسؤولیت کمیته شرعی گروهکش را در عربستان برعهده داشت و علاوه بر صدور فتوا برای انجام عملیات، به سؤالاتی که در سایتی به نام "مجله صوت الجهاد" مطرح می شد، پاسخ می داد تا از این راه حمایتها و توجه مردم را جلب کند.

رسوایی عربستان سعودی به دلیل عضویت شمار قابل توجهی از اتباع این کشور در گروه‌های تروریستی و همچنین افشای حمایتهای گسترده و همه جانبه این کشور از تروریستها در مناطق مختلف دنیا به ویژه عراق و سوریه؛ موجب شده است که مسؤولان و رسانه‌های این کشور جهت فرار از فشارهای بین المللی و افکار عمومی در دنیا، و همچنین بهبود چهره خود به تکاپو بیفتند.

عربستان سعودی در همین راستا به تازگی به عضویت ائتلافی به ریاست آمریکا تحت عنوان مقابله با "داعش" درآمده است؛ ائتلافی که پس از مدت کوتاهی مشخص شد هدف اصلی آن ادامه حمایتهای همه جانبه از تروریستها در سوریه است، آن هم تحت عنوان "آموزش و تسلیح مخالفان میانه رو".


منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: ادعای   رسانه   سعودی   علیه   ایران   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.