مسجدی که زنان در آن امام جماعت می‌شوند بسته میشود

مسجدی که زنان در آن امام جماعت می‌شوند بسته میشود shia muslim                   
مقامات محلی دومین شهر آفریقای جنوبی، مسجدی که قوانین مخالف احکام اسلام را مجاز اعلام کرد تعطیل می‌کنند.

به گزارش مصاف،  در حالی که مسلمانان آفریقای جنوبی به افتتاح یک مسجد منحرف در دومین شهر این کشور اعتراض دارند، مقامات محلی در نظر دارند تنها به دلیل "مسائل فنی و قوانین شهری" این مسجد را تعطیل کنند.

"مسجد آزاد" که در خیابان "لِستر وین برگ" شهر "کیپ تاون" قرار دارد و اولین نماز در آن روز جمعه گذشته ــ 28 شهریور 1393 ــ اقامه شد برخی قواعد معروف اسلامی را زیر پا گذاشته است؛ مانند اینکه زنان در آن امام جماعت می شوند و یا در آن با همجنس‌گرایان مدارا می‌شود!

اما شهرداری کیپ‌تاون می‌گوید این مسجد به‌ خاطر نداشتن پارکینگ و مجوز ساخت ــ و نه به دلیل این مسایل غیر اسلامی و نامشروع ــ قوانین شهر را نقض کرده است و باید تعطیل شود.

«گنیف هندریکز» یک عضو شورای شهر نیز در این باره گفت: "بستن این مسجد به خاطر یک نوع سرکوب قرون وسطایی نیست! بعضی از اعضای شورای شهر که مسلمان هستند نمی‌خواهند از این مسئله بیشتر از آنهایی دفاع کنند که مسلمان نیستند. ولی حرف آخر این است که باید مطمئن بود که قوانین رعایت می‌شوند".

هندریکز اضافه کرد: "باید قبل از اینکه یک مسجد راه‌اندازی شود مسائل ایمنی و سلامتی را در نظر گرفت. ضمنا مؤسس این مسجد برای تبدیل این ساختمان از یک فروشگاه به مسجد، از شهرداری اجازه نگرفته بود".

در واکنش به این اظهارات، مؤسس این مسجد منحرف گفت: "شهرداری در کوشش است که با استفاده از بهانه‌های قانونی مسخره قانونی(!) مسجد را ببندد؛ والا من یا شخص دیگری در معرض تهدید کسی نیستیم".

«تاج هارگی» ادامه داد: "ما در این کشور آزادی مذهب و بیان داریم. هیچکس حق ندارد به دیگری بگوید به چه چیزی اعتقاد داشته باشد. این مسجد، مسجد برابری جنسیت‌هاست، با آزادی عمل کامل و مستقل است و اینطور باقی خواهد ماند".

اما تاج هارگی توضیح نداد که بر مبنای چه حقی، برخی حرام ها ــ مانند امامت زنان بر نمازگزاران مرد؛ فعالیت همجنس گراها؛ و ازدواج مردان غیر مسلمان با زنان مسلمانان ــ را حلال کرده است.

وی که در سال ۲۰۰۹ نیز از سوی یک روزنامه اسلامی انگلستان متهم به کفر شده بود افتتاح مسجد باصطلاح آزاد در کیپ تاون را یک انقلاب دینی در این شهر عنوان کرد و بی توجهی خود به احکام اسلامی را آشکارتر کرد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: مسجدی   که   زنان   در   آن   امام   جماعت   می‌شوند   بسته   میشود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.