تظاهرات بزرگ ضد صهیونیستی در شهر رم

تظاهرات بزرگ ضد صهیونیستی در شهر رم shia muslim                   
به ابتکار جامعه فلسطینی‌های مقیم ایتالیا و فعالان ایتالیایی حامی فلسطین تظاهرات بزرگ ضد صهیونیستی در رم برگزار شد.

به گزارش مصاف، بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم ایتالیا با برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در شهر رم، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اشغالگر قدس، پایان محاصره غزه را خواستار شدند.

این تظاهرات به ابتکار جامعه فلسطینی‌های مقیم ایتالیا و فعالان ایتالیایی حامی فلسطین برگزار شد.

تظاهرکنندگان که در میان آن‌ها شماری از مسلمانان عرب مقیم ایتالیا نیز حضور داشتند، تحریم کالاهای اسرائیلی را خواستار شدند.

یکی از راهپیمایان گفت: ما امروز در حمایت از فلسطینی‌ها و به ویژه ساکنان نوار غزه که در حملات وحشیانه اخیر اسرائیل به خاک و خون کشیده شدند، در این راهپیمایی شرکت کرده‌ایم.

وی افزود: متاسفانه، اسرائیل از نوعی مصونیت برخوردار است و برای جنایت‌هایش مجازات نمی‌شود. ما می‌خواهیم بگوئیم، حقوق بشر و حقوق انسان‌ها قابل معامله نیست.

یکی دیگر از راهپیمایان با انتقاد از سکوت غرب در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد: با وجود گذشت بیش از ۶۰ سال از اشغال فلسطین توسط اسرائیل، دولت‌های غربی همچنان به همراهی خود با تل اویو ادامه می‌دهند.

ایتالیایی‌ها در این تظاهرات بار دیگر با ملت مظلوم فلسطین ابراز همبستگی کردند.

یک سیاستمدار ایتالیایی حامی فلسطین که در این راهپیمایی شرکت کرده بود گفت: هدف ما از شرکت در این تظاهرات این است که بگوئیم دنیا نباید فقط زمانی که اسرائیل فلسطینی‌ها را بمباران و قتل عام می‌کند به یاد آن‌ها بیافتد. باید مشکل فلسطین حل شود و اشغال فلسطین پایان یابد.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: تظاهرات   بزرگ   ضد   صهیونیستی   در   شهر   رم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.