پاپ اعظم کلیسای ویرجینیا واتر: صهیونیسم مسیحی یک بدعت خطرناک است

پاپ اعظم کلیسای ویرجینیا واتر: صهیونیسم مسیحی یک بدعت خطرناک است shia muslim                   
صهیونیست‌های مسیحی اعتقاد دارند باید جنگ شدیدی در گیرد تا منجی به واسطه این جنگ برگردد، آنان نگرش‌های آخرالزمانی مبتنی بر جنگ دارند و به شدت به روش‌های صلح طلبانه بدبین هستند.

به گزارش مصاف،  پاپ اعظم کلیسای ویرجینیا واتر انگلیس در دومین همایش بین المللی افق نو اظهار داشت: براساس آموزه‌هایی که اساس فعالیت صهیونیست ها قرار گرفته است، یهودیان ملت منتخب هستند و وظیفه ماست که از اسراییل دفاع نماییم و به نفع آن در کنگره و سنای آمریکا لابی کنیم.

دکتر «استفان سایزر» افزود: به جز آیپک لابی های متعدد صهیونیستی دیگری نیز در آمریکا فعالیت دارند و محال است یک نماینده کنگره آمریکا بتواند از صهیونیست‌ها انتقاد کند و پس از آن موفق به پیشرفت شود.

وی افزود: صهیونیست‌های مسیحی معتقدند باید در سرزمینی که در اختیار اسراییلی‌ها قرار گرفته شهرک سازی شود، لذا مسیحی‌های صهیونیست آمریکایی پول برای گسترش این شهرک سازی‌ها در اختیار آنان قرار می‌دهند.

این کشیش مسیحی بیان کرد: صهیونیست‌ها اعتقاد دارند که اورشلیم پایتخت ابدی آنان خواهد بود، لذا تلاش زیادی می‌کنند آمریکا سفارت خویش در سرزمین های اشغالی را از تلاویو به اورشلیم منتقل نمایند، زیرا در این صورت بقیه کشورها نیز چنین خواهند کرد. این طرح تاکنون سه بار در دولت های مختلف آمریکا تصویب شده و حتی ساختمان آنرا نیز مشخص کرده اند.

سایزر گفت: آنان همچنین اعتقاد دارند که معبد یهودیان باید پیش از بازگشت مسیح آماده شود، ولی جای احداث این معبد را محل کنونی مسجد مقدس الاقصی می‌دانند و بر این باور اند که باید این مسجد تخریب شود تا بتوانند معبد حضرت ابراهیم را بسازند.

وی ادامه داد: آنان اعتقاد دارند باید جنگ شدیدی در گیرد تا منجی به واسطه این جنگ برگردد، آنان نگرش‌های آخرالزمانی مبتنی بر جنگ دارند و به شدت به روش‌های صلح طلبانه بدبین هستند.

پاپ اعظم کلیسای ویرجینیا واتر یادآور شد: سال 2006 کلیساهای مسیحی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که افکار این افراد با آموزه‌های کتاب مقدس اختلاف دارند و مسیحیت صهیونیستی را محکوم کردند.

سایزر افزود: آنان بدنبال جنگ‌های مستمر هستند، این در حالیست که ما مسیحیان جهان خواهان صلح و التیام زخم ها هستیم، بر همین اساس تلاش زیادی کرده ایم که مردم دنیا بفهمند مسیحیت صهیونیستی یک بدعت است.

وی تصریح کرد: ما برای رسیدن به خدا باید جهاد معنوی داشته باشیم، نه اینکه به کشتار دیگران بپردازیم، دشمن ما شیطان است نه پیروان دیگران ادیان و مردم سایر ملت ها. به گفته یکی از حواریون باید با تاریکی و جهل مخالفت کرد و با عوامل شیطان در جهان به مقابله پرداخت.

پاپ اعظم کلیسای ویرجینیا واتر گفت: همه ما انسان ها با پیام عشق ساخته شده ایم و هیچ توجیهی برای خشونت وجود ندارد، عشق به هم نوعان و حرکت در مسیر صلح، آموزه های حقیقی حضرت مسیح(ع) است.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: پاپ   اعظم   کلیسای   ویرجینیا   واتر      صهیونیسم   مسیحی   یک   بدعت   خطرناک   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.