همکاری دولت عراق و عشایر الانبار برای مقابله با داعش

همکاری دولت عراق و عشایر الانبار برای مقابله با داعش shia muslim                   
عشایر الانبار با برگزاری نشستی مشترک، از مراجع دینی، ریاست جمهوری، نخست وزیری و نمایندگان مجلس خواستند تا آنان را در مبارزه علیه داعش یاری کنند.

به گزارش مصاف، عشایر الانبار به‌عنوان بزرگترین عشایر اهل سنت عراق با برگزاری نشستی مشترک، از مراجع دینی، ریاست جمهوری، نخست وزیری و نمایندگان مجلس خواستند تا با حمایت و تجهیز آنها به سلاح، آنان را در مبارزه علیه داعش و جنگ در برابر این گروه‌های تروریستی یاری کنند.

یکی از روسای قبایل اهل سنت ضمن بیان درخواست خود، از مسئولان دولتی و ارتشی خواست تا با طراحی عملیات‌ مشترک به باز پس‌گیری اراضی بومی این عشایر از دست داعش، کمک کنند.

در این گردهمایی یکی از مسئولان عراقی نیز با بیان این‌که نیروی انسانی آماده به رزم این قبایل از مرز 100 هزار نفر می‌گذرد و مهمات و تجهیزات به غنیمت گرفته شده از داعش کفاف انجام عملیات‌های مختلف را ندارد؛ از مسئولان بغداد خواست تا با تجهیز این قبایل، فرآیند جنگ با داعش را تغییر دهند.

در پایان این نشست، روسای قبایل الانبار با انتشار بیانیه‌ای ضمن عدم قبول عفو عشایر و قبایلی که با داعش همکاری کرده‌اند، خواستار مجازات تمام افرادی که در جنایات داعش سهیم بوده‌اند شدند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: همکاری   دولت   عراق   و   عشایر   الانبار   برای   مقابله   با   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.