رسانه‌های مصری در حال تلاش علیه شیعیان مصر

رسانه‌های مصری در حال تلاش علیه شیعیان مصر shia muslim                   
در چند ماهه گذشته، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مصری به طور دائم علیه شیعیان این کشور موضع می‌گیرند و به شهروندان مصری هشدار می‌دهند که مبادا اجازه دهند شیعیان در امور سیاسی، اداری و حتی تحصیلی مداخله ای داشته باشند.

به گزارش مصاف، از ابتدای سقوط رژيم «حسني مبارک» ديکتاتور سابق مصر تاکنون رسانه های این کشور به طور هماهنگ هجمه خود علیه شیعیان را آغاز کرده اند.

در ابتدای انقلاب اول، «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده این کشور، شیعیان را از "یهود" بدتر می دانست و مدعی بود که نباید شیعیان بر مصر تسلط یابند.

بعد از شهادت شیخ «حسن شحاته» توسط سلفی ها و طرفداران "مرسی" در مصر، رئيس جمهور وقت و اتباعش توسط شهروندان مصری از محبوبیت آنها کاسته شد. بعد از جریان کودتای «عبدالفتاح سیسی» رئيس جمهور فعلي مصر، شیعیان توانستند در میان آشوب ها آزادانه تر به معرفي مذهب تشيع در مصر بپردازند.

از آنجایی که "سیسی" مدعی حکومت دموکراتیک است، به رسانه ها و سلفی ها اجازه داده که مذهب تشیع را نقد کنند و حتی به مقدسات اهانت شود.

در چند ماهه گذشته، رسانه ها و خبرگزاری های مصری به طور دائم علیه شیعیان این کشور موضع می گیرند و به شهروندان مصری هشدار می دهند که مبادا اجازه دهند شیعیان در امور سیاسی، اداری و حتی تحصیلی مداخله ای داشته باشند.

در همين راستا یک رسانه مصر مدعی شد، جمعیت شیعیان مصر در حال حاضر حدود 10 تا 15 هزار نفر است. باید از شیعیان هراس داشت زیرا این تعداد در مصر زیاد است. در عربستان سعودی شیعیان با کمتر از این جمعیت توانستند پایه های آل سعود را به لرزه درآورند.

اين رسانه مصري در ادامه نوشت: «عبدالفتاح سیسی» باید از شیعيان در هراس باشد، باید محدودیت هایی علیه شیعیان برقرار کند، باید از شیعیان ترسید...
منبع: شيعه آنلاين

کلید واژه های مطلب: رسانه‌های   مصری   در   حال   تلاش   علیه   شیعیان   مصر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.