اعتراض یهودیان مذهبی به خدمت در ارتش اسرائیل

اعتراض یهودیان مذهبی به خدمت در ارتش اسرائیل shia muslim                   
یهودیان مذهبی که اعتراضات خود را در زمان جنگ ۵۱ روزه غزه متوقف کرده بودند، بار دیگر این اعتراضات خود به اجبار جوانان حریدیم برای خدمت در ارتش را از سر گرفته‌اند.

به گزارش مصاف، یهودیان مذهبی با اعلام مخالفت و اعتراض شدید خود نسبت به خدمت در ارتش صهیونیستی، پوسترهایی را طی روزهای اخیر در خیابان‌ها نصب کرده‌اند که در آن‌ها جوانان حریدیم (یهودیان مذهبی خشکه مذهب) که به خدمت ارتش درآمده‌اند، به شکل «خوک» نمایش داده شده‌اند.

یهودیان مذهبی آن دسته از جوانان حریدیم را که به عضویت ارتش عبری درآمده‌اند، با عنوان «حرداک» خطاب می‌کنند که به معنای «سبکسر» و «کم عقل» است.

یهودیان مذهبی که اعتراضات خود را در زمان جنگ ۵۱ روزه غزه متوقف کرده بودند، بار دیگر این اعتراضات خود به اجبار جوانان حریدیم برای خدمت در ارتش را از سر گرفته‌اند. این درگیری‌ها و اعتراضات در نیمه اول سال جاری به حد درگیری فیزیکی با نظامیان صهیونیستی حریدیم رسیده بود.

گفتنی است که برخی گزارش‌های صهیونیستی دیروز جمعه از صدور بیانیه خاخام‌های یهودی در شهر «بنی براک» خبر داده بودند که در آن‌ها به شدت به گشتی‌های ارتش صهیونیستی و پژوهشکده‌های دینی در این شهر حمله کرده و هدف آن‌ها را تشویق جوانان حریدیم برای عضویت در ارتش اعلام نموده‌اند.منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: اعتراض   یهودیان   مذهبی   به   خدمت   در   ارتش   اسرائیل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.