نمایش بازسازی واقعه تاریخی غدیر در جمکران

نمایش بازسازی واقعه تاریخی غدیر در جمکران shia muslim                   
نمایش بازسازی واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم با همراهی ۵۰ نفر از هنرمندان استان قم و بیش از یک هزار نفر هنرور برگزار می‌شود.

به گزارش مصاف، سردار «مهدی مهدوی‌نژاد» فرمانده سپاه استان قم گفت: همزمان با ۱۳۰ شهر، نمایش بازسازی واقعه بزرگ و تاریخی غدیر خم برای پنجمین سال متوالی در قم نیز اجرا می‌شود.

وی افزود: این مراسم برای نخستین بار از سال ۸۹ در قم شروع شد و هر سال از لحاظ کمی و کیفی به برنامه‌های این روز در سراسر کشور افزوده شده است به گونه‌ای در سال ۹۰ در ۷۳ شهر، ۹۱ در ۸۸ شهر و ۹۲ در ۱۲۲ شهر این واقعه بازسازی شد.

فرمانده سپاه استان قم، بر توسعه و گسترش مراسم‌های واقعه غدیر تاکید کرد و گفت: از کسانی که می‌توانند در این مسیر کمک و راهنمایی کنند می‌خواهیم تا برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه ما را یاری کنند تا برنامه‌های آن همچون جشن‌های نیمه شعبان برگزار شود.

مهدوی‌نژاد بر اطلاع رسانی رسانه‌ها در این امر تاکید و اعلام کرد: این برنامه ساعت ۹ صبح روز عید غدیر (۲۱ مهر ماه جاری) در اردوگاه غدیر حدفاصل شهرک قدس تا مسجد مقدس جمکران با اجرای برنامه نمایشی شروع می‌شود که با قرائت خطبه غدیر و برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر پایان می‌یابد.

سرهنگ «احمد بیطرفان» دبیر ستاد بازسازی واقعه غدیر در قم نیز گفت: این نمایش به کارگردانی «محمد سلیمان پناه» با همراهی ۵۰ نفر از هنرمندان استان قم و بیش از یک هزار نفر هنرور برگزار می‌شود که ۵۰۰ نفر نیرو نیز از این برنامه پشتیبانی می‌کنند و برای بیش از ۱۵ هزار نفر سکو برای تماشای این برنامه در گرفته شده است.

بیطرفان اظهار کرد: علاوه بر در نظر گرفتن پارکینگ برای کسانی که با خودروی شخصی می‌آیند از ۱۰ نقطه شهر با همکاری سازمان اتوبوسرانی وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد شهروندان در نظر گرفته شده است و همچنین برای گروه‌هایی که درخواست کنند همچون مدارس و دانشگاه‌ها اتوبوس‌هایی درنظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به تاثیر برنامه‌های هنری در انتقال مفاهیم و آموزه‌های دینی از خانواده‌ها درخواست کرد تا به همراه فرزندان خود، این نمایش را مشاهده کرده تا از طریق زبان هنر با این واقعه مهم تاریخی آشنا شوند.

۱۸ ذی الحجه روز عید غدیر است که در این روز پیامبر گرامی اسلام (ص)، حضرت علی (ع) را به عنوان جانشین خود در سال دهم هجری قمری معرفی کردند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: نمایش   بازسازی   واقعه   تاریخی   غدیر   در   جمکران   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.