حال و هوای حرم امام علی(ع) در سالروز عید غدیر

حال و هوای حرم امام علی(ع) در سالروز عید غدیر shia+muslim                   
طی دیشب و امروز حضور پرشور زائران و مجاوران در صحن و سرای نورانی حرم امام علی(ع) به اوج رسیده و عاشقان ولایت و امامت سر تعظیم در مقابل امیر مومنان(ع) فرود آورده بودند و بیعت خود را با امامت و ولایت بر زبان جاری می‌سازند.

به گزارش مصاف، حرم مطهر حضرت امام علی(ع) در سالروز عید غدیر؛ روزی که دین در آن به اکمال رسید میزبان انبوه عاشقان مسرور امامت و ولایت است.

به همین مناسبت تمامی صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر امام اول شیعیان شاهد حضور هزاران زائر و مجاوری است که در سالروز ابلاغ ولایت علی(ع) از زبان مبارک آخرین رسول خدا حضرت محمد مصطفی(ص) از اقصی نقاط عراق و کشورهای اسلامی برای عرض تبریک به این مکان قدسی مشرف شده‌اند.

شب گذشته نیز آستان علوی چراغانی شده و در میان بوی عود، عنبر و گلاب پذیرای زائران و مجاوران مسرور از عید غدیر بود. به یمن این روز فرخنده و مبارک و در دهه امامت و ولایت همه به میهمانی حضرت علی(ع) شتافتند تا این مناسبت فرخنده را به ایشان تبریک گویند.

طی دیشب و امروز حضور پرشور زائران و مجاوران در صحن و سرای نورانی حرم حضرت امام علی(ع) به اوج رسیده و عاشقان ولایت و امامت سر تعظیم در مقابل امیر مومنان علی(ع) فرود آورده بودند و بیعت خود را با امامت و ولایت بر زبان جاری می‌سازند.

مراسم سخنرانی و قرائت زیارت امام علی(ع) با حضور شیخ ضیاء زین الدین تولیت آستان مقدس حضرت علی(ع)، مدیحه سرایی ذاکران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، پخش شربت و شیرینی و از ویژه برنامه‌های آستان قدس علوی در حرم مطهر برای زائران و مجاوران در روز عید غدیر است.

«علی خضیر حجی» عضو شورای اداری آستان مقدس علوی روز گذشته گفت: بخش‌ها، شعبه‌ها و واحدهای وابسته به این آستان برای استقبال از از دو میلیون زائر حرم مطهر امام علی(ع) در عید غدیر آماده شده‌اند.

«مقداد الموسوی» مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره پلیس نجف نیز از اجرای طرح امنیتی ویژه‌ای به‌منظور حمایت از زائران در عید غدیر خبر داد.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: حال   Ùˆ   Ù‡ÙˆØ§ÛŒ   Ø­Ø±Ù…   Ø§Ù…ام   Ø¹Ù„ÛŒ(ع)   Ø¯Ø±   Ø³Ø§Ù„روز   Ø¹ÛŒØ¯   ØºØ¯ÛŒØ±   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.