حکم اعدام 2 شهروند قطیف توسط آل سعود

حکم اعدام 2 شهروند قطیف توسط آل سعود shia muslim                   
دادگاه کیفری آل سعود، دو شهروند عربستانی را به اتهام شرکت در تظاهرات در شهر شیعه نشین قطیف در شرق این کشور به اعدام و یک نفر را به 12 سال زندان محکوم کرد.

 

به گزارش مصاف، دادگاه کیفری آل سعود، دو شهروند عربستانی را به اتهام شرکت در تظاهرات در شهر شیعه نشین قطیف در شرق این کشور به اعدام و یک نفر را به 12 سال زندان محکوم کرد.

دادگاه کیفری رژیم سعودی با صدور بیانیه ای درباره نتیجه محاکمه سه تن از متهمان شرکت در تظاهرات در شهر ِ شیعه نشین ِ قطیف، اعلام کرد: دو تن از متهمان به قتل تعزیزی (اعدام) و یک نفر از آنها به 12 سال زندان محکوم شده است.

دادگاه کیفری، متهمان را به دلیل شرکت در تظاهرات قطیف، برهم زدن امنیت عمومی، تلاش برای براندازی نظام، اقدام ِبه قتل افسران پلیس از طریق ساخت بمب های دست ساز آتش زا و پرتاب بمب های دست ساز آتش زا به مرکز پلیس منطقه العوامیه مجرم شناخت.

در بیانیه دادگاه کیفری رژیم سعودی آمده است که این پرونده، به منظور رسیدگی نهایی به حکم، پس از 30 روز به دادگاه استیناف ارسال خواهد شد.

رژیم آل سعود، اخیراً در همین چارچوب، آیت الله شیخ نمر الباقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان را به اعدام محکوم کرد.

مردم قطیف، از تبعیض شدید و شرایطی نابسامان رنج می برند و شمار زیادی از ساکنان آن، به سبب اعتراض به اوضاع ناگوار خود و درخواست برای تغییرات واصلاحات در کشورشان بدون محاکمه در زندان به سر می برند.

رژیم سعودی تاکنون شماری از معترضان در شرق عربستان را نیز به ضرب گلوله شهید یا زخمی کرده است.منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: حکم   اعدام   2   شهروند   قطیف   توسط   آل   سعود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.