پاکسازی جنوب بغداد و روستاهای همجوار کربلا

پاکسازی جنوب بغداد و روستاهای همجوار کربلا shia muslim                   
ارتش عراق و نیروهای داوطلب مردمی پس از محاصره تروریست‌های داعش در اطراف رود فرات، دهها تن از آنها را به هلاکت رساندند و مناطق وسیعی را نیز پاکسازی کردند.

 

به گزارش مصاف، ارتش عراق بعد از درگیری های شدید با تروریست ها در روستاهای استان بابل موفق شدد، مناطق جرف الصخر، الفاضلیه و الفارسیه را آزاد و تا مرزهای عامریه در فلوجه پیشروی کند.

 در منطقه الفاضلیه امنیت برقرار شده است و نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی به سمت عامریه در فلوجه در حال حرکتند. این مناطق مواضع اصلی تروریست های داعش به شمار می آید و نیروهای عراقی در ساعات گذشته توانستند دهها تروریست را به هلاکت رسانده و مناطق های تحت کنترل آنها را آزاد کنند.

ارتش عراق با بمباران مناطق عامریه در فلوجه، تروریست هایی را که در حال فرار از مناطق جرف الصخر و الفاضلیه بودند، تارو مار کرد و توانستند به پیروزی های بزرگ و بی سابقه ای در زمانی کوتاه دست یابند.

یک نظامی ارتش عراق  گفت: دشمن مناطق گسترده ای را زیر آب برده بود و معابر معدودی را باز گذاشته بود که همان ها هم مین گذاری شده بودند و به شدت بمباران می شدند، اما نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی همین نقاط قوت را به نقاط ضعف آنها تبدیل کردند.

یک نظامی دیگر ارتش عراق هم  گفت: مناطق جرف الصخر، الناحیه، حی العسکری، عبد ویس و الفاضلیه پاکسازی شدند و عملیات آزاد سازی تا رسیدن به رمادی و فلوجه ادامه خواهد داشت.

تامین امنیت روستاهایی که پایگاههای اصلی تروریست های داعش به شمار می آمد باعث شد خطر از جنوب بغداد و مرز این روستاها با کربلای مقدس دور شود.

 

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: پاکسازی   جنوب   بغداد   و   روستاهای   همجوار   کربلا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.