شیعیانی که مظلومانه در شب عاشورا ، حسینی شدند

شیعیانی که مظلومانه در شب عاشورا ، حسینی شدند shia muslim                   
نیمه شب گذشته سه نفر که صورت خود را پوشانده بودند، با اسلحه و مسلسل به مراسم عزاداری حضرت امام حسین(ع) در یکی از مناطق شیعه نشین عربستان حمله کردند.

 

به گزارش مصاف، تروریست‌های تکفیری شب گذشته و به هنگام برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به حسینیه المصطفی در روستای الدالوه واقع در منطقه الاحساء حمله کردند و ۵ تن از شیعیان عزادار را به رگبار بستند.

در این جنایت فجیع که ساعت یازده و نیم دوشنبه شب و در شب عاشورای حسینی صورت گرفت سه فرد مسلح نقاب دار با سلاح‌های تیربار و هفت تیر به سوی شماری از شیعیان که در حال برگزاری مراسم سوگواری بودند تیراندازی کردند.

«زهیر بن حبیب المطاوعة»، «عبدالله بن محمد الیوسف»، «حسن بن عبدالله العلی»، «مهدی بن عید المشرف» و «محمد بن عبدالله المشرف» در این حمله ناجوانمردانه به شهادت رسیده ۹ تن دیگر از عزاداران حسینی زخمی شدند.

۴ تن از این ۵ شهید نوجوان هستند و یکی از آنان از مداحان و قاریان حسینیه المصطفی بوده است که هر شب عزاداران و نمازگزاران را به فیض می‌رسانده است.

درهمین حال وزارت کشور رژیم سعودی روز سه شنبه از بازداشت ۶ مظنون در ارتباط با این حمله تروریستی خبر داد.

سخنگوی وزارت کشور سعودی اعلام کرد: در عملیات نیروهای پلیس در منطقه شیعه نشین الاحساء، در شرق این کشور و نزدیک ریاض (پایتخت)، ۶ مظنون در ارتباط با جنایت تروریستی نیمه شب گذشته بازداشت شدند.

سخنگوی پلیس استان شرقی، بی‌آنکه به انگیزه‌های این حمله اشاره کند، گفت نیمه شب گذشته سه نفر که صورت خود را پوشانده بودند، با اسلحه و مسلسل به سمت مردم تیراندازی کردند.

هیات علمای عربستان سعودی نیز در واکنش به این جنایت تروریستی حادثه منطقه الاحساء را تجاوزی زشت و جنایتی وحشیانه عنوان کرده است.

پلیس سعودی همچنین در تمام مناطق روستای الدالوه منع آمد و شد اعلام کرد.

استان‌های الاحساء و القطیف در شرق عربستان بیشترین جمعیت شیعیان این کشور را در خود جای داده است.

 

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: شیعیانی   که   مظلومانه   در   شب   عاشورا   ،   حسینی   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.