بستن مدرسه‌های دیرالزور توسط داعش

بستن مدرسه‌های دیرالزور توسط داعش shia muslim                   
گروه تروریستی داعش همه مدارس را در مناطق تحت تصرف خود در شهرها و مناطق استان دیر الزور در شرق سوریه بسته و درصدد است تا در شیوه‌های آموزش دینی در مدارس این منطقه بازنگری کند.

 

به گزارش مصاف، داعش، مدرسه های مناطق تحت کنترل خود در دیرالزور در شرق سوریه را بست.

 مرکز موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه، اعلام کرد که گروه تروریستی داعش همه مدارس را در مناطق تحت تصرف خود در شهرها و مناطق استان دیر الزور در شرق سوریه بسته و درصدد است تا در شیوه‌های آموزش دینی در مدارس این منطقه بازنگری کند.

این مرکز وابسته به مخالفان در لندن به نقل از بیانیه داعش تأکید کرد: "تا زمانی که معلمان دوره امور شرعی ببینند و تا زمانی که شیوه‌های آموزشی جدید به جای روش‌های کفرآمیز کنونی تدوین شود، این مدارس بسته خواهد ماند".

داعش، پیش از این، در ماه سپتامبر، در نخستین تغییر در نظام آموزشی مناطق تحت تصرف خود، دو درس شیمی و فیزیک را حذف کرد.

دیده بان حقوق بشر همچنین به نقل از معلمان و منابع آگاه در شهر البوکمال وابسته به منطقه ای در مرز عراق و سوریه که داعش آن را "ولایت فرات" نام نهاده است؛ داعش به معلمان این منطقه اعلام کرده است که این آخرین روز از تدریس شماست و برای ادامه تدریس، باید به دوره آموزش امور شرعی بپیوندند.

شماری از دانش آموزان و دانشجویان، به همراه خانواده ها و معلمانشان در اعتراض به این اقدام داعش، در یکی از مناطق تحت تصرف داعش در شهر دیر الزور تظاهرات کردند و بازگشایی مدارس را خواستار شدند.


 

 

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: بستن   مدرسه‌های   دیرالزور   توسط   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.