دستگیری یکی از عاملان حادثه تروریستی روز عاشورا در الاحساء

دستگیری یکی از عاملان حادثه تروریستی روز عاشورا در الاحساء shia muslim                   
عربستان سعودی سال‌ها قبل شخصی را برای انجام یک عملیات تروریستی درنظر گرفته بودند و عاشورای سال 1435 هـ.ق روزی بود که این تروریست می‌بایست به پاس تمام زحماتی که سال‌ها مقامات این کشور برای او کشیده‌اند؛ به عنوان یکی از پازل‌های این نقشه شوم ایفای نقش کند.

 

به گزارش مصاف، نیروهای امنیتی عربستان در روزهای اخیر یکی از تروریست های سابق این کشور را به جرم مشارکت در حادثه تروریستی روز عاشورا در استان "الاحساء" دستگیر کردند.

پس از انجام پاره ای تحقیقات مشخص شد که این شخص از اهالی شهر "عرعر" واقع در مرز عربستان و عراق و در گذشته از اعضای القاعده عراق بوده، اما در گزارشات هیچ اشاره‌ای به نام وی نشده است.

این تروریست در سال 2004 به جرم فعالیت های تروریستی در عراق دستگیر شد،‌ اما با فشار مقامات عربستانی به جای حکم اعدام، تنها به جرم ورود غیرمجاز به کشور عراق به 10 سال حبس محکوم شد.

جالب این است که تروریست فوق الذکر حتی 10 سال حبس را تحمل نکرد و پس از هشت سال به عربستان برگشت.

وی پس از بازگشت به کشورش،‌ در مصاحبه با روزنامه ها از ملک عبدالله پادشاه عربستان و شاهزاده محمد بن نایف وزیر کشور وقت برای توجه آنها به زندانیان عربستانی در عراق تشکر کرد.

مقامات عربستانی پس از بازگشت این تروریست به کشورش، نه تنها با او برخورد قضایی نکردند،‌ بلکه با پرداخت وامی به ارزش سیصد هزار ریال (معادل 250 میلیون تومان) به او، زمینه خرید یک رستوران را توسط این تروریست فراهم کردند(!).

حال این سوال مطرح می‌شود که آیا تروریستی که توسط عربستان تخفیف مجازات می‌گیرد، از مرگ حتمی نجات می‌یابد، از زندان‌های عراق زودتر از موعد آزاد می‌شود، سعودی‌ها وام چندصد میلیونی برای خرید یک رستوران به او می‌دهند و توجهات خاصه مقامات عربستان به سوی اوست؛ آیا به صورت اتفاقی در حادثه تروریستی روز عاشورا در الاحساء شرکت کرده است؟!

با زیرنظر گرفتن مجدد مطالب یاد شده می‌توان برداشت کرد که عربستان سعودی سال‌ها قبل این فرد را برای انجام یک عملیات تروریستی درنظر گرفته بوده و عاشورای سال 1435 هـ.ق روزی بود که این تروریست می‌بایست به پاس تمام زحماتی که سال‌ها(از سال 2004 که به زندان عراق افتاد تا 2014 یعنی به مدت 10 سال) مقامات این کشور برای او کشیده‌اند؛ به عنوان یکی از پازل‌های این نقشه شوم ایفای نقش کند.منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: دستگیری   یکی   از   عاملان   حادثه   تروریستی   روز   عاشورا   در   الاحساء   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.