حمایت مسلمانان مالزی در حمایت از مسجد الاقصی

حمایت مسلمانان مالزی در حمایت از مسجد الاقصی shia muslim                   
مسلمانان مالزی امروز در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی برای ممانعت از حضور نمازگزاران مسلمان در محوطه مسجد الاقصی تظاهرات کردند.

 

به گزارش مصاف، مسلمانان مالزی امروز در محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی برای ممانعت از حضور نمازگزاران مسلمان در محوطه مسجد الاقصی تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با سردادن شعارهایی در حمایت از مسجد الاقصی و عملیات قهرمانانه فلسطینیان در قدس خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شدند.

درهمین حال «عفیفه امان» وزیر امور خارجه مالزی با انتشار بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از ورود نمازگزاران مسلمان به محوطه مسجد الاقصی و سومین مرکز مقدس مسلمانان را به شدت مورد سرزنش قرار داد.

وی این حرکت صهیونیست‌ها را ادامه تحریک مسلمانان و مغایر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین المللی دانست.

وزیر امور خارجه مالزی در این بیانیه که شبکه «آسترو» آن را منتشر کرد، از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواست از رژیم اشغالگر قدس بخواهند مسجد الاقصی را مورد احترام قرار دهد و از حقوق مسلمانان فلسطینی برای دسترسی به این مسجد دفاع کنند.

وی از رژیم صهیونیستی و فلسطینیان خواست از «اقدامات تحریک آمیز به منظور بازگرداندن آرامش و ثبات به این محل مقدس» خودداری کنند.

براساس برخی گزارش‌ها از سال ۱۹۶۷ میلادی تاکنون حمله‌ای با این ابعاد به مسجد الاقصی صورت نگرفته است.

تنش‌ها اواخر هفته گذشته در پی ترور ناموفق یک خاخام تندروی صهیونیست که خواستار اجازه یافتن یهودیان برای حضور در بخش‌هایی از مسجدالاقصی بود و سپس قتل یک فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به ظن انجام این اقدام آغاز شد.منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: حمایت   مسلمانان   مالزی   در   حمایت   از   مسجد   الاقصی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.