محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در نشست سازمان همکاری اسلامی

محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در نشست سازمان همکاری اسلامی shia muslim                   
شرک کنندگان در این نشست هتاکی صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و بستن آن به روی نمازگزاران فلسطینی و حفاری‌ها در زیر این مکان مقدس و حملات شهرک نشینان صهیونیست به شهروندان فلسطینی و دارایی‌های آنان و به آتش کشیدن اماکن عبادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

به گزارش مصاف، سازمان همکاری اسلامی در جریان نشست روز گذشته خود در رباط ـ پایتخت مراکش ـ تجاوزات خطرناک دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین و مقدسات آن؛ به ویژه مسجد مبارک الاقصی را محکوم کرد.

این نشست بنا به درخواست کشور فلسطین و با همکاری پادشاهی مراکش و دبیر کل سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی تعرضات دشمن صهیونیستی به مقدسات اسلامی؛ به ویژه مسجد مبارک الاقصی برگزار شد.

شرک کنندگان در این نشست هتاکی صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و بستن آن به روی نمازگزاران فلسطینی و حفاری‌ها در زیر این مکان مقدس و حملات شهرک نشینان صهیونیست به شهروندان فلسطینی و دارایی‌های آنان و به آتش کشیدن اماکن عبادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر خارجه دولت توافق ملی فلسطین طی سخنانی از مقامات و ملت‌های مراکش و اردن به خاطر حمایت‌های گسترده از آرمان فلسطین و قدس و مسجد الاقصی تقدیر و تشکر کرد.

«ریاض مالکی» کشورهای عضو این سازمان را در جریان آخرین تحولات سیاسی سرزمین‌های اشغالی؛ به ویژه تجاوزات وحشیانه اشغالگران صهیونیستی علیه ملت فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی قرار داد.

وی خاطرنشان ساخت: آنچه که اسرائیل در قدس و مسجد الاقصی انجام می‌دهد در حقیقت دعوت آشکار به جنگ و سوق دادن منطقه به سوی خشونت و تندرویی هر چه بیشتر است.


مالکی ضمن اشاره به تداوم جنایات و تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه فلسطینیان و مقدسات آنان، از کشورهای عضو این سازمان خواست تا به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل کنند.

شرکت کنندگان در نشست با صدور بیانیه‌ای بر نکات زیر تاکید کردند:

قدس شرقی طبق قوانین بین المللی جزء لاینفک سرزمین فلسطین است و تمامی اقدامات اسرائیل در بیت المقدس اعم از شهرک سازی، مصادره زمین‌های فلسطینیان، تغییر بافت جمعیتی آن و تغییر هویت اسلامی و عربی آن با قوانین بین الملی تضاد دارد.

اشغال سرزمین‌های عربی از سوی رژیم صهیونیستی و ظلم و ستم به ملت فلسطین و مصادره زمین‌های این ملت و تعرض به مقدسات آن، موجب تشدید خشونت و تندرویی در منطقه می‌شود، از این باید همه طرف‌های ذیربط به تلاش‌های خود در زمینه برچیدن بساط اشغالگری ادامه دهند.

مساله فلسطین و قدس آرمان اصلی امت اسلامی است و سازمان همکاری اسلامی به خاطر تحقق آرمان فلسطین تشکیل شده است، مسجد مبارک الاقصی یکی از مقدس‌ترین اماکن عبادی در نزد مسلمانان به شمار می‌رود، هر گونه تعرض به آن خواه از طریق ورود شهرک نشینان صهیونیست به داخل این مکان مقدس خواه تلاش در جهت تقسیم آن، بی‌حرمتی به امت اسلامی و تحریک احساسات صد‌ها میلیون مسلمان و مومن در جهان است و این امر یک چالش برای صلح و امنیت جهانی محسوب می‌شود و تمامی تلاش‌های صورت گرفته در زمینه برقراری صلح و ثبات در منطقه را بی‌ثمر می‌گذارد و موجب بروز جنگ مذهبی می‌شود.

در این بیانیه از جامعه بین الملل خواسته شده است تا در راستای ملزم کردن اسرائیل به پایبندی به قوانین بین المللی تلاش کند.
منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: محکومیت   جنایات   رژیم   صهیونیستی   در   نشست   سازمان   همکاری   اسلامی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.