تلاش آمریکا برای محکومیت انقلاب یمن در سازمان ملل

تلاش آمریکا برای محکومیت  انقلاب یمن در سازمان ملل shia+muslim                   
شورای امنیت سازمان ملل در نظر دارد تا جنبش انقلابی مردم یمن را محکوم کرده و تحریم هایی را بر آنها اعمال کند.

 

به گزارش مصاف، جنبش انقلابی مردم یمن در بسیاری از مناطق اصلی این کشور بدون درگیری مسلحانه و با اقبال مردم و تسلیم مقامات دولتی کنترل اوضاع را به دست گرفته است و این جنبش هیچ خواسته ای جز تحقق حقوق شهروندی ملت یمن و رفع فساد و تبعیض های حاکم بر این کشور ندارد.

شورای امنیت سازمان ملل در نظر دارد تا موضوع جنبش انصارالله که با نام جنبش حوثی ها نیز شناخته می شود، را در این شورا مطرح کند و در برابر آنان به علت اقداماتی که با نام برهم زدن امنیت عمومی کشور یاد می شود، اتخاذ موضع کند.

این موضوع که با تلاش آمریکا قرار است در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود، در حالی به مذاکره گذاشته می شود که که رئیس جمهورهای سابق و فعلی یمن با وجود حمایت های همه جانبه آمریکا و عربستان سعودی از اداره این کشور عاجز ماندند و جنبش انصارالله وظیفه تامین امنیت و مسائل رفاهی کشور یمن و پایتخت آن را به عهده گرفته است.

از سوی دیگر جنبش انصارالله در مراحل مختلف انقلاب مردم یمن با سرکوب شدید ارتش یمن و دخالت نظامی آشکار دولت سعودی مواجه شده و ده ها کشته و زخمی داده است، اما هیچ کدام از این اقدامات ضد بشری دوستان آمریکا به عنوان اقدامات تهدید کننده امنیت انسانی در جهان شناخته نشد.

بسیاری از کارشناسان استانداردهای دوگانه در اقدامات شورای امنیت سازمان ملل را اصلی ترین عامل برای بی اعتبار شدن مصوبات آن و از میان رفتن جایگاه حقوقی این شورا می دانند.

گفتنی است که شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته ـ‌ دوشنبه 26 آبان ماه ـ‌ پس از گذشت سه سال از آغاز جنایت های گروه های تروریستی در سوریه،‌ برای نخستین بار دست به تهیه گزارشی اختصاصی درباره این موضوع زد.
منبع:ابنا

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.