بمباران مردم غزه با سلاح‌های انگلیسی

بمباران مردم غزه با سلاح‌های انگلیسی shia muslim                   
روزنامه "ایندیپندنت" فاش کرد که این کشور پیش از حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، یه این رژیم سلاح و مهمات فروخته بود.

 

به گزارش مصاف، روزنامه "ایندیپندنت" در گزارشی به قلم "کاهال میلمو" با عنوان " مشارکت انگلیس در تسیلح کردن اسرائیل پیش از جنگ غزه " نوشت: انگلیس 6 ماه پیش از حمله اسرائیل به غزه تسلیحاتی را به ارزش 7 میلیون دلار به اسرائیل فروخته بود .

این تسلیحات شامل هواپیمای بدون سرنشین ، جنگنده ، بالگرد ، سلاح نشانه زنی، مهمات و غیره است .

میلمو در مقاله اش می افزاید : جنگ غزه از ژوئیه تا اوت 2014 ادامه داشت و بیش از 2 هزار فلسطینی که اکثر آنها از شهروندان بودند ، در این جنگ جان خود را از دست دادند؛ جنگی که بار دیگر باعث بروز نگرانی درباره استفاده از تسلیحاتِ ساخت انگلیس در حملات اسرائیل شد .  

میلمو می نویسد : استفاده اسرائیل از تسلیحات انگلیسی در حمله اخیر خود به غزه باعث شد که تعدادی از وزرای انگلیس خواستار بازنگری در مساله اعطای مجوز فروش تسلیحات به اسرائیل شوند.

مقاله نویس ایندیپندنت اعلام کرد : دولت انگلیس از سال 2010 تا اواخر سال 2013 مجوزهای متعددی برای فروش اسلحه به ارزش 42 میلیون پوند صادر کرده بود و از ژانویه 2014 تا ژوئن همین سال 68 مجوز برای فروش اسلحه به اسرائیل صادر کرد.

کَتی کلارک نماینده پارلمانی حزب مخالف کارگران اعلام کرد : دولت انگیس  نَه تنها حمله نظامی اسرائیل به غزه را محکوم نکرد؛ بلکه به شرکت های اسلحه سازی نیز اجازه داد که اسرائیل را در حمله به غزه تسلیح کنند.
منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: بمباران   مردم   غزه   با   سلاح‌های   انگلیسی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.