«گادی ایزنکوت» جلاد، رسما رییس ستاد مشترک ارتش اسراییل شد

«گادی ایزنکوت» جلاد، رسما رییس ستاد مشترک ارتش اسراییل شد shia muslim                   
جلاد شهروندان فلسطینی و لبنانی به عنوان رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی منصوب خواهد شد.

 

به گزارش مصاف، جلاد شهروندان فلسطینی و لبنانی که حکم به قتل شهروندان غیر نظامی از جمله ویژگی های او است، به عنوان رئیس جدید ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی منصوب خواهد شد.

با توجه به پایان رسیدن دوره ماموریت «گابی اشکنازی» رئیس فعلی ستاد کل نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی تا دو ماه آینده، اعلام فرد جانشین او تعجب همگان را برانگیخت.

منابع نزدیک به ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند که با اتمام دوره ماموریت اشکنازی که نقشی فعال در جنایات جنگ غزه داشت، «گادی ایزنکوت» به عنوان جانشین وی منصوب خواهد شد. قرار است وی 15 فوریه سال آینده میلادی یعنی دو ماه دیگر به این مقام منصوب شود.

«گادی ایزنکوت» که از او به عنوان متخصص مرزشناسی و جغرافیای نظامی یاد می شود، در کارنامه خود جنایت های جنگ 2006 لبنان را ثبت کرده است.

گفتنی است نامبرده مبتکر طرح غیر انسانی جنگ شهری در اسرائیل است که از آن به عنوان طرح ضاحیه یاد می شود. در این دکترین آمده است که در یک جنگ نامتقارن شهری، ارتش عمداً زیرساختهای غیرنظامی را هدف قرار دهد تا با افزایش رنج و عذاب غیرنظامیان، بازدارندگی افزایش یابد. نام این دکترین از اسم ضاحیه، یک محله جنوبی بیروت گرفته شده است که اسرائیل در جنگ سال 2006 این محله را ویران کرد. اسرائیل این دکترین غیر انسانی را در سالهای 2008-2009 و 2014 در جنگ غزه بکار برد که تعجب وجدان بشری جهانیان را برانگیخت.
منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: «گادی   ایزنکوت»   جلاد،   رسما   رییس   ستاد   مشترک   ارتش   اسراییل   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.