ادامه اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا

ادامه اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا shia muslim                   
مردم آمریکا در مجتمع‌های فروشگاهی، بجای خرید شب کریسمس، اجرای عدالت را خواستارند و با دراز کشیدن روی زمین، خشونت منجر به قتل پلیس آمریکا را محکوم می‌کنند.

 

به گزارش مصاف، اعتراض مردمی به بی‌عدالتی نژادی و خشنونت پلیس، برای سومین شب پیاپی در شهرهای مختلف آمریکا ادامه یافت.

در سومین شب تظاهرات مردمی، شهرهای واشنگتن، بوستون، نیویورک، تگزاس، سان فرانسیسکو، اوکلند، فرگوسن، شیکاگو و ده‌ها شهر کوچک و بزرگ دیگر، شاهد تظاهرات اعتراض آمیز به تبعیض نژادی بود. اعتراض‌هایی که به بسته شدن برخی خطوط مترو و بزرگراه‌ها انجامید.

پلیس آمریکا که دو شب قبل سعی می‌کرد کمتر با معترضان درگیر شود، این بار حضور پررنگ تری پیدا کرده است و فقط در نیویورک بیش از ۲۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.

رسانه‌هایی که همراه جریان حاکم گام بر می‌دارند، سعی دارند با برجسته کردن خسارات درگیری‌های دو هفته قبل فرگوسن، معترضان به تبعیض نژادی را عده‌ای خرابکار جلوه دهند.

اما مردم حتی در مجتمع‌های فروشگاهی، بجای خرید شب کریسمس، اجرای عدالت را خواستارند و با دراز کشیدن روی زمین، خشونت منجر به قتل پلیس آمریکا را محکوم می‌کنند.

برخی شبکه‌ها نیز با دعوت کار‌شناسان حقوقی و اجتماعی، سعی دارند تبعیض نژادی موجود را به گونه‌ای توجیه کنند.

پیش بینی می‌شود تعطیلات آخر هفته، دامنه تظاهرات به شهرهای بیشتری کشیده شود. نهادهای مدنی مدافع حقوق رنگین پوستان آمریکا شنبه آینده سیزده دسامبر (بیست و دوم آذر) را برای تظاهرات گسترده در واشنگتن، پایتخت آمریکا تعیین کرده‌اند.

«اریک گارنر» شهروند سیاهپوست آمریکا و پدر شش فرزند روز هفدهم جولای توسط نیروهای پلیس بازداشت شد و یک افسر پلیس هنگام بازداشت وی را خفه کرد. دادگاهی که این افسر سفیدپوست را محاکمه کرد وی را بی‌گناه معرفی کرد. این اقدام باعث شد که در روزهای اخیر در شهرهای مختلف آمریکا تظاهرات گسترده‌ای برگزار شود.
منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: ادامه   اعتراضات   به   تبعیض   نژادی   در   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.