حضور مجازی در پیاده‌روی اربعین

حضور مجازی در پیاده‌روی اربعین shia muslim                   
در این طرح هر فردی که از قافله زائرین اباعبدالله در روز اربعین جامانده است درخواست می‌دهد تا فردی از زائرین به نیابت از او ۱۴ قدم به سمت کربلا برود مشروط بر انجام عملی خیر. (مثلا قرائت قرآن، اقامه نماز قضا و مستحبی، قرائت زیارت عاشورا و ادعیه دیگر، ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و زیارت امام رضا علیه السلام و دیگر امام زاده‌های بزرگوار و…)

 

به گزارش مصاف، سایت اربعین (arbaeen.ir) در طرحی با عنوان «طرح نیابت ۱۴ قدم» برای کسانی که موفق به پیاده‌روی اربعین نشده‌اند، این امکان را فراهم کرده است تا با ثبت نام در این سایت به صورت مجازی در این پیاده‌روی شرکت کنند.

این سایت در معرفی «طرح چهارده قدم به نیابت» نوشته است: این طرح برای آن‌هایی است که از قافله زوار روز اربعین جا مانده‌اند. در این طرح افراد می‌توانند برای خود، دوستان، آشنایان و حتی اموات خود نائب پیاده‌روی بگیرند تا از ثواب این قدم‌ها بی‌نصیب نمانند. قدم‌هایی که بنابر گفته امام صادق هر قدمش هزار گناه را پاک می‌کند.

این سایت در ادامه در توضیحات خود آورده است که به جز افرادی که در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، دوستان ایرانی یکی از موکب‌های واقع در مسیر پیاده‌روی نیز با دریافت اطلاعات نیابت‌ها برای دوستان متقاضی نائب می‌گیرند.

طبق اعلام مسئولین این سایت اقبال از این پیاده روی و زیارت معنوی به قدری بوده است که تنها در ۲۴ ساعت، ۳ هزار نفر داوطلب این طرح مجازی شرکت کرده اند. پیش از این نیز امکان زیارت حرم حضرت عباس (علیه السلام) توسط نایب فراهم شده بود.


منبع: مهر

کلید واژه های مطلب: حضور   مجازی   در   پیاده‌روی   اربعین   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.