انصارالله یمن خواستار تقویت روابط صنعا با ایران

انصارالله یمن خواستار تقویت روابط صنعا با ایران shia muslim                   
سخنگوی جنبش انصارالله یمن، ایران را کشوری قدرتمند در منطقه و هدایت‌گر محور مقاومت اسلامی علیه استکبار جهانی توصیف کرد.

 

به گزارش مصاف،  سخنگوی جنبش انصارالله یمن خواستار تقویت روابط صنعا با ایران به عنوان یک قدرت مهم منطقه‌ای شد.

پایگاه خبری یمنی «المراقبون پرس» نوشت: «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن برای نخستین‌بار از شبکه رسمی تلویزیون یمن از ایران و ائتلاف انصارالله با این کشور حمایت کرد و گفت: ایران کشوری اسلامی است که محور مقاومت علیه نیروهای استکبار جهانی به رهبری آمریکا و اسرائیل را هدایت می‌کند.

وی در گفت‌وگو با برنامه «مرآة الواقع» گفت: ایران کشوری اسلامی و مقاوم و حامی ملت فلسطین و کشورهای مقاومی مانند سوریه و لبنان است و از جنبش سنی «حماس» در فلسطین که از غزه با دشمن صهیونیستی می‌جنگد، حمایت می‌کند.

عبدالسلام در ادامه از دولت یمن خواست تا در ایران سفارت باز کند و از نظر هیأت دیپلماتیک میان ایران و آمریکا مساوات را رعایت کند. این در حالی است که آمریکا در یمن یک سفیر و مذاکره کننده فوق‌العاده دارد که دست به کارهایی فراتر از یک سفیر می‌زند و از حدود خود تعدی می‌کند.

وی خواستار تعمیق روابط دیپلماتیک یمن با ایران شد و تصریح کرد: ایران کشوری مسلمان، متمدن و قدرتی بزرگ در منطقه است. آمریکا امروز تلاش دارد تا به ایران نزدیک شود و روابط خوبی با نظام این کشور برقرار کند. در چنین شرایطی روابط بر اساس منافع مشترک چیزی است که باید پایه روابط دیپلماتیک یمن با هر کشور عربی و اسلامی از جمله ایران باشد.منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: انصارالله   یمن   خواستار   تقویت   روابط   صنعا   با   ایران   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.