توانمندی‌های حزب الله و نگرانی صهیونیستها

توانمندی‌های حزب الله و نگرانی صهیونیستها shia muslim                   
محافل نظامی صهیونیستی با آگاهی از توانمندی عالی حزب الله لبنان، بیم آن دارند که در جنگ آینده، حزب الله ابتکار عمل را در دست گیرد.

 

به گزارش مصاف، "الون بن دیوید" تحلیل گر امور نظامی و امنیتی شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی با تاکید بر نگرانی این رژیم از حزب الله، ادعا کرد: "حزب الله، در حالی که در جبهه ای دیگر درگیر جنگ است از زمینه سازی برای جنگ با اسرائیل هم غافل نیست."

وی پیش بینی کرد که حزب الله، از کشتزارهای شبعا یا اراضی سوریه، به اراضی فلسطین اشغالی یا شهرک های صهیونیست نشین در بلندی های اشغالی جولان، موشک شلیک کند.

بن دیوید همچنین تاکید کرد که دیدگاه روسیه نسبت به حزب الله تغییر یافته است، و اکنون آن را بخشی از محوری می داند که از آن حمایت می کند.

وی افزود: "دو ماه پیش، بمبی در کشتزارهای شبعا منفجر شد که می توانست سه سرباز اسرائیلی را از پا در آوَرَد. کسی که این بمب را کار گذاشته، فرض را بر این گذاشته بود که اسرائیل به کشته شدن سه سرباز خود واکنش نشان می دهد."

بن دیوید در ادامه تاکید کرد: "حزب الله، به حدی از خودباوری رسیده که در هشت سال گذشته بی سابقه بوده است."

تحلیل گر نظامی و امنیتی شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی با استناد به این داده ها، خاطر نشان کرد: "متاسفانه مجبورم اعلام کنم که 8 سالِ آرام پس از جنگ سال 2006 لبنان به پایان رسیده است و اکنون در دورۀ ازسرگیری تنش ها با حزب الله قرار گرفته ایم، به این ترتیب هرگونه حمله به سوریه، می تواند احتمال این تنش ها را دوچندان کند."منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: توانمندی‌های   حزب   الله   و   نگرانی   صهیونیستها   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.