شوک اسرائیل از پهپادهای حماس

شوک اسرائیل از پهپادهای حماس shia muslim                   
رزمایش حماس در سالگرد تاسیس این جنبش و پرواز پهپادهای آن بر فراز آسمان غزه صهیونیستها را برآشفته کرد.

 

به گزارش مصاف، "عود گرانوت" تحلیلگر مسائل سیاسی کانال یک تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره تصریح کرد: حماس باید از ایران تشکر کند. برغم تلاشهای دولت مصر در کنترل گذرگاهها و ممانعت از عبور اسلحه به نوار غزه، مواد اولیه مورد نیاز جنگ افزارهای حماس وارد غزه می شود.

درحالی که مناطق ویران شده هنوز آباده نشده است ، حماس در حال تجدید قوای نظامی است، از مبلغ 5 میلیارد که اعراب برای آبادی غزه وعده داده بودند تنها مبلغی ناچیزی به غزه رسید.

"امیر بارشالوم" تحلیلگر مسائل نظامی در این باره تصریح کرد: حماس در جشن سالگرد تأسیس این جنبش دو پهپاد را بر فراز غزه به پرواز درآورد.

نیروی هوایی اسرائیل برای اطمینان حاصل کردن از عدم تجاوز پهبادها به حریم هوایی اسرائیل جنگنده های خود را در این راستا به پرواز در آورد.

اسرائیل برای امتناع از حمله حماس به اسرائیل دو پهباد حماس بر فراز غزه را سرنگون نکرد.

گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس اخیرا در جریان یک رژه در غزه به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد تاسیس این گروه ، از پهباد ساخته شده توسط این گروه رونمایی کرد .

در این رژه همچنین موشک های گردان های القسام به نام "آر 160" که در جریان نبرد "العصف الماکول" علیه ارتش صهیونیستی در حیفا مورد استفاده قرار گرفته بود، برای اولین بار به نمایش درآمد.

همچنین موشکی به نمایش درآمد که بر روی آن علامت سوال حک شده بود.

حماس در سال 1987 همزمان با آغاز انتفاضه اول با صدور بیانیه ای، موجودیت خود را اعلام کرد.

 

 

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: شوک   اسرائیل   از   پهپادهای   حماس   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.