تناقضات وهابیون؛ تبریک کریسمس و بدعت دانستن جشن میلاد پیامبر

تناقضات وهابیون؛ تبریک کریسمس و بدعت دانستن جشن میلاد پیامبر shia muslim                   
مفتی کل عربستان سعودی در مواضعی همسو با گروه تروریستی داعش، میلاد پیامبر اسلام (ص) را بدعت دانست و از همگان خواست برای این مناسبت هیچ جشنی برگزار نکنند و اهمیتی به آن ندهند.

 

به گزارش مصاف، درحالیکه امسال آغاز سال نو میلادی در کشورهای عربی مانند همیشه با تبریک مسؤولان و در برخی کشورها هم با مراسم خاص و پرهزینه آغاز شده است، مبلغان و مفتی ها و مسؤولان برخی از این کشورها همچنان جشن وحدت بخش میلاد پیامبر اسلام (ص) را بدعت می دانند !

در همین راستا مفتی کل عربستان سعودی در مواضعی همسو با گروه تروریستی داعش، میلاد پیامبر اسلام (ص) را بدعت دانست و از همگان خواست برای این مناسبت هیچ جشنی برگزار نکنند و اهمیتی به آن ندهند.

روزنامه سعودی "الشرق" روز شنبه به نقل از "عبدالعزیز آل الشیخ" در خطبه نماز جمعه، نوشت: سالگرد تولد و کارهایی مانند آن بدعت و خرافات است؛ این کار چیزی جز بدعت نیست و پس از 3 قرن رایج شد و بدعتی گمراه کننده است.

وی برگزاری مراسم گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام (ص) را شرک دانست.

مفتی کل عربستان برای توجیه این ادعای خود گفت: همه این اشتباهات بدعت است، زیرا هیچ ریشه ای در شریعت اسلام ندارد و در دوران رسول خدا وجود نداشت.

"حسین آل الشیخ" خطیب مسجد نبوی هم در اظهاراتی مشابه برگزاری مراسم گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام (ص) را اقدامی نامشروع دانست.

ادعای این مبلغان سعودی درحالی است که گرامیداشت میلاد پیامبر اسلام (ص) یکی از مهمترین مراسم نزد مسلمانان برای تأکید بر وحدت همه مسلمانان جهان است.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: تناقضات   وهابیون؛   تبریک   کریسمس   و   بدعت   دانستن   جشن   میلاد   پیامبر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.