۱۰میلیون ایرانی همنام با پیامبر(ص)

۱۰میلیون ایرانی همنام با پیامبر(ص) shia muslim                   
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: ۱۰میلیون ایرانی مزین به نام، القاب، کنیه و ترکیب با نام مقدس محمد(ص) هستند.

 

به گزارش مصاف، «مهدی تدین» مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: انتخاب نام پیامبر اکرم(صلوات الله علیه وآله وسلم) و اسماء ائمه اطهار(علیهم السلام) بر نوزادان در صدر انتخاب نام برای نوزادان در خانواده‌های ایرانی است و در این میان علاقه مردم ایران به حضرت محمد(صلوات الله علیه وآله وسلم) ‌وصف ناشدنی است.

وی با بیان اینکه نام محمد به تنهایی برای بیش از دو میلیون و ۵۰۷ هزار ایرانی انتخاب شده است، افزود: نام‌های احمد با ۷۶۱ هزار بار، عبدالله بیش از ۳۲۳ هزار بار، رحیم ۱۵۰ هزار بار، یاسین ۹۰ هزار بار و نعمت در حدود ۲۴ هزار بار از فراوان‌ترین اسامی حضرت ختمی مرتب است که در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: نام‌های مصطفی با بیش از ۴۰۸ هزار بار و امین درحدود ۲۰۳ هزار بار از فراوان‌ترین القاب حضرت محمد(صلوات الله علیه وآله وسلم) و ابوالقاسم با ثبت بیش از ۹۵ هزار بار در این پایگاه از فراوان‌ترین القاب ایشان است که مردم به منظور تقرب جستن به حضرت ختمی مرتب بر روی فرزندان خود نام نهاده‌اند.

تدین تصریح کرد: والدین ایرانی حدود ۴ میلیون و ۶۲۹ هزار از نام فرزندان خود را نیز در ترکیب با نام محمد انتخاب کرده‌اند.

 

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: ۱۰میلیون   ایرانی   همنام   با   پیامبر(ص)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.