وضعیت بحرانی مسلمانان میانمار

وضعیت بحرانی مسلمانان میانمار shia muslim                   
علاوه بر اخبار مربوط به شدت درگیریها در شمال میانمار و آوارگی صدها تن از مردم منطقه ای که اقوام کاچین آنجا حضور دارند؛ در غرب مسلمان نشین میانمار نیز اوضاع همچنان بحرانی است .

به گزارش مصاف، نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار پس از دومین دیدار خود از میانمار که به مدت 10 روز طول کشیده است با انتشار گزارشی وضعیت مسلمانان این کشور را همچنان بحرانی و ناراحت کننده عنوان کرد.

«یانگ لی» با بیان این که وضعیت مسلمانان در ایالت «آراکان» حالتی بحرانی به خود گرفته است، گفت: در تمامی نقاط این ایالت احتباجی مبرم و اضطراری به کمک های اولیه و بشری به چشم می آید و باید بدون اتلاف وقت کمک های انسانی و اولیه به این منطقه ارسال شود.

وی ادامه داد: اصلی ترین موارد مورد شکایت غصب ظالمانه اراضی مسلمانان، اخراج آنها از اراضی خود و تغییر کاربری اراضی شخصی افراد مسلمان است.

در عین حال «تام مالینووسکی» رئیس دفتر دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا نیز در دیداری با نماینده ویژه سازمان ملل به دولت میانمار در مورد تبعیض و ظلم به شهروندان این کشور به دلیل اعتقادات دینی هشدار داد و آن را بازی با آتش خواند.

همزمان با این اظهارات از روز گذشته خیابان های پایتخت میانمار شاهد تظاهرات بوداییان افراطی و نژاد پرست است که خواستار اخراج نماینده سازمان ملل از این کشور و عدم توجه به اظهارات او هستند.منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: وضعیت   بحرانی   مسلمانان   میانمار   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.