حماس آماده ارائه هزاران سند درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی به دادگاه بین المللی است

حماس آماده ارائه هزاران سند درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی به دادگاه بین المللی است shia muslim                   
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) اعلام کرد که آماده ارائه هزاران سند درباره جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه به دادگاه جنایی بین المللی است.

 

به گزارش مصاف، جنبش حماس از اقدام دادگاه جنایی بین المللی برای انجام تحقیقات اولیه درباره جنایتهای جنگی احتمالی در اراضی اشغالی فلسطین قدردانی و بر در اختیار داشتن اسنادی که بیانگر دست داشتن مسئولان اسرائیلی در ارتکاب جنایتهای جنگی بر ضد ملت فلسطین است ، تاکید کرد.

"فوزی برهوم" سخنگوی این جنبش دریک مصاحبه مطبوعاتی درباره اقدام دادگاه بین المللی مبنی بر انجام تحقیقات اولیه  در ارتکاب جنایتهای جنگی رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین قدردانی و آن را  گام مهمی توصیف کرد که ملت فلسطین منتظر آن بودند.


وی افزود: این اقدام نور امیدی برای ملت فلسطین جهت محاکمه مسئولان صهیونیستی و مجازات آنان به خاطر جنایتهایشان است .
وی خواهان تسریع در انجام اقدامات عملی در این راستا شد .

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو  نخست وزیر رژیم صهیونیستی تحقیقات دادگاه جنایی بر ضد تل اویو را خشم برانگیز توصیف کرد و گفت : تشکیلات فلسطینی یک دولت نیست تا اینگونه برایش تحقیقاتی انجام شود.

واشنگتن تصمیم دادستان دادگاه جنایی بین المللی مبنی بر انجام  تحقیقات اولیه درباره جنایتهای جنگی را محکوم، و آن را جدایی غم انگیز توصیف کرد.

دادستان دادگاه جنائی بین المللی روز جمعه 16  ژانویه از آغاز تحقیقات اولیه برای جنایتهای جنگی احتمالی ارتش رژیم صهیونیستی در فلسطین خبر داد.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: حماس   آماده   ارائه   هزاران   سند   درباره   جنایات   جنگی   رژیم   صهیونیستی   به   دادگاه   بین   المللی   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.